Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

NocturnalGirl :: Agonised By Love - All Of White Horizons (2004)

Płyta „All Of White Horizons” to najnowsze dzieło polskiego duetu AGONISHED BY LOVE tworzonego przez Rafała Tomaszczuka (wokal, teksty) oraz Mariusza Gryciuka (instr. Klawiszowe).


"All Of White Horizons" to płyta która wywarła na mnie bardzo pozytywne emocje.. słucha się jej bardzo przyjemnie... nie ukrywam ze Agonised By love należy do moich ulubionych wykonawców polskiej sceny dark..


Album zaczyna się bardzo obiecująco. Zróżnicowane brzmieniowo utwory nie nudzą, wszystkie są skomponowane i utrzymywane w podobnym tempie oraz klimacie. Na płycie można usłyszeć wpływy z lat 80-tych, takie jak new romantic z lekkim posmakiem muzyki klasycznej, a także starannie dobrane nowoczesne brzmienia sceny dark-electro-pop Jest to płyta zróżnicowana pod względem nie tyle muzycznym co emocjonalnym.


Na płycie znalazło się czternaście kompozycji (w tym 3 mixy), które pozwalają na wyzwolenie w nas różnych emocji. Otwierający album utwór After Dark (She Came) wprowadza nas w orientalny, mroczny a zarazem zmysłowy nastrój, którego brzmienie moze być dla nas mylące w stosunku do zawartosci całej płyty. Kolejny utwór Silent War wprowadza nas w nieco szybsze elektroniczne a zarazem tak melancholijnie nie sięgające naszego wymiaru dark wave'owe brzmienie. Utwór ten naprawdę świetnie brzmi na żywo (o czym miałam okazję się przekonać). My Sweet November to utwór ze spokojnym elektotronicznym bitem.


More Love-More Suffer to mój faworyt na albumie – zalicza się on do grona tych które zapadają w pamięci na długo...utwór swoim mrocznym przenikliwym brzmieniem wprowadza nas w stan zamyślenia. Kolejne utwory: Frozen In Me, Little Ghost a także Just Perfect Sin wprowadzają w bardzo specyficzny nastrój romantycznego dark-wave. Nastrój romantyzmu przerywa nam Cover My World, który swoimi brzmieniami przenosi nas na scene future-pop. Kolejny utwór przenosi nas w zupełnie inny świat... Soul’s Humanity to bardzo spokojna ballada, z fortepianem, przy której możemy pozwolić sobie na chwile refleksji.

(...)... If You Only Try To Tell Me Truth
If You Only Lie
And Kill Me Deep
If You Only Try!...(...)Po nieco spokojnym kawałku przyszedł czas na klimatyczny Close Behind You i wreszcie trochę cięższy tytułowy kawałek All Of White Horizons...
Rozpoczynający się od słów:

„W Tobie widziałem samego siebie lepszego, bardziej ludzkiego...(..)”

przenosi nas w całkowicie odmienny świat ... w świat przepełniony ciężkim, ambientalnym klimatem.


I wreszcie przyszedł czas na mixy. Pierwszy Silent War (Rotersand Mix) jak dla mnie jest rewelacyjny – na parkiet nadaje się w 100 % - został on bardziej zeelektryzowany niż My Sweet November (Neikka RPM Mix) a także Frozen In Me (Hungry Lucy Mix).


Myślę że warto poznać tą płytę. Za każdym razem gdy się jej słucha można odkryć coś nowego. Mam nadzieję że Agonished By Love uda się zabłysnąć nie tylko na polskiej scenie dark.. ale także na zagranicznej.Track-lista albumu:

01. After Dark (She Came)
02. Silent War
03. My Sweet November
04. More Love – More Suffer
05. Frozen In Me
06. Little Ghost
07. Just Perfect Sin
08. Cover My World
09. Soul’s Humility
10. Close Behind You
11. All Of White Horizons
12. Silent War (Rotersand Mix)
13. More Love - More Suffer (Neikka RPM Mix)
14. Frozen In Me (Hungry Lucy Mix)

Ocena: 8/10

Komentarzy: 5 24.03.05 - 04:03

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture