Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Centurion :: The Vision Bleak - The Deathship Has A New Captain (2004)

Po bardzo udanym demo "Songs Of Good Taste" i ciekawym singlu z zeszłego roku doczekaliśmy się w końcu pełnometrażowej płyty The Vision Bleak. Jest to świeżutka pozycja, gdyż album miał swoją premierę zaledwie tydzień temu. Warto też wspomieć, że wśród dziewięciu tworzących ją utworów, znajdują się m.in. oba kawałki ze wspomianego wcześniej singla: "The Lone Night Rider" i "Elizabeth Dane"...

Ulf Theodor Schwadorf znany głównie jako frontman Empyrium wraz z niejakim Allen-em B. Konstanz-em (ex-Nox Mortis) zaserwowali nam tym razem ponad czterdziestominutową dawkę melodyjnego metalu ze sporymi dawkami gotyku oraz otoczką starych horrorów - polecam wkładkę do płyty, teksty i stronę zespołu. Album jest bardzo zróżnicowany, kawałki raz szybsze, raz wolniejsze, generalnie zakręcone, z kopem i nie sposób nie napisać - wpadajacę w ucho. Ciężar tworzenia odpowiedniego klimatu spoczywa głównie na klawiszach (których jest na szczęście akurat tyle ile potrzeba) i urozmaiconych wokalizach, zaś odpowiedniej ciężkości nadają płycie gitary. Melodyka utworów współgra idealnie z wokalami Schwadorfa, a w połączeniu z wykorzystaniem image'u starych filmów grozy tworzą całkiem zgrabny i bardzo interesujący moim zdaniem koncept.

Z pierwszych porównań jakie mi przychodzą do głowy, słychać tu trochę The Kovenant i Dornenreich, ale nie za dużo, The Vision Bleak grają po swojemu, może niekoniecznie totalnie oryginalnie, ale myślę, że już w tym momencie brzmią dosyć charakterystycznie i rozwiną swój styl w przyszłości... Być może zdecydują się na śmielsze użycie horrorowych wstawek w warstwie muzycznej, a nie tylko w tekstowej, z pewnością dałoby to jakiś ciekawy efekt końcowy. Jak to mówia - pożyjemy, zobaczymy. Póki co rozkoszujmy się wyśmienitymi kompozycjami z "The Deathship...", a tych napewno nie brakuje.

No cóż, kończąc tę recenzję mogę tylko gorąco zachęcić do posłuchania tego
wydawnicta. Z pewnością będziecie do niego często wracać...

Oficjalna strona The Vision Bleak

8/10

Komentarzy: 0 17.04.04 - 00:12

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture