Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9790
Rozpoczętych wątków : 6158
Odpowiedzi : 24038
Wspieramy

Myst :: Accessory - Forever and Beyond (2005)

No i pojawiło się jednak coś, co obok piekielnie dobrego Psyclon Nine przykuło moją uwagę na poletku EBM. To coś to najnowszy, podwójny album AccessoryForever and Beyond, który bezapelacyjnie przypadł mi do gustu!

Panowie do tego albumu rozpędzali się przez długi czas. Śmiem nawet twierdzić, że od swoich początków w 1996 roku badali mozolnie grunt przed sobą, by w końcu natrafić na to źródło obfitości i inspiracji, które pozwoliło im stworzyć ten album. Forever and Beyond to 17 kawałków piekielnie mocnego, cholernie tanecznego i perfekcyjnie wyprodukowanego EBM. Nic dodać i nic ująć tej płycie nie można. Słychać, że czerpali od najlepszych. Wyczuwalnie pobrzmiewają tutaj echa elektroniki z przełomu lat 80’ i 90’, kiedy królowały Front 242 i Front Line Assembly. I to właśnie z nich Ivo i Dirk zaczerpnęli to, co najlepsze, po czym okrasili swoimi własnymi pomysłami i weną, aby dać życie temu oto albumowi. Jest on tak dobry, że zapewne, gdyby przez całą imprezę leciał w kółko, to i tak mało kto by się zorientował, że to wciąż ta sama kapela. Oczywiście pewien styl i klimat został tutaj zachowany i pachnie nim na kilometr. Chodziło mi przede wszystkim o to, że z powodzeniem można by zagrać cały ten album bez uszczerbku na zdrowiu i samopoczuciu imprezowiczów.

Powalająco mocny beat, mistrzowskie sample i świetny, niepokojący wokal nadają tonu całemu wydawnictwu. Oczywiście nie muszę nikomu mówić, że ta płyta raczej niezbyt nadaje się do słuchania w domowym zaciszu. Jest to po prostu niewykonalne! Słuchając tych dźwięków, ciało samo podryguje w ich rytmie, a gęsty, elektroniczny klimat nie pozwala usiedzieć w miejscu.

Całe wydawnictwo, oprócz wspomnianych 17 genialnych utworów, zawiera dodatkowo na drugim krążku klipy z koncertów, między innymi ze wspólnej trasy z Hocico, z koncertów w Izraelu i na festiwalu Zillo. Jest także zmontowany krótki dokument zza sceny z życia zespołu. Oczywiście nie zabrakło też dodatków w postaci tapet na pulpit, zdjęć i wygaszacza ekranu. Zatem oprócz świetnej muzyki jest też co pooglądać.

Gorąco polecam tę płytę wszystkim fanom dobrej muzyki i dobrej zabawy. Na pewno się nie zawiedziecie!

Ocena 8+/10

Komentarzy: 0 28.06.05 - 05:30

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture