Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Ergo :: VA - "Hopes Die In Winter" (2005)

"Jednym z charakterystycznych przejawów XX wieku w Europie są masowe migracje różnych grup społecznych i narodowych. W latach 1917 - 1951 zanotowano 117 różnego rodzaju form transferu ludności, który objął ogółem 54,6 mln osób (z tego w okresie: 1917/1939 - 12,6 mln osób; 1939/1944 - 12,3 mln i w okresie od jesieni 1944 r. do 1951 r. - 30 mln). Jedną z dominujących form masowych przemieszczeń ludności były przymusowe wysiedlenia."

Kolejne wydawnictwo z BOP bardzo mi przypadło do gustu. To bardzo dobra mieszanka military pop / dark ambientu, neofolku - głównie za sprawą udziału niezłych projektów sceny podziemnej.

Szczególnie urzekły mnie pierwsze utwory w wykonaniu HERR, nieczęsto mam do czynienia z tak pięknymi pełnymi patosu kompozycjami ( przynajmniej jechli chodzi o tego typu wydawnictwa), Fifteen Tokens sprawia, że ciarki przechodzą mi po plecach.

Der Arbeiter zaprezentował już twórczość innego rodzaju ( military pop ) jednak nadal wpadającą w ucho. Dla mnie pozytywne wrażenie chociaż nie będzie to fragment płyty do którego bym chciał najczęściej wracać.

W końcu nastała kolej na Storm Of Capricorn, spodziewałem się chyba po tym projekcie czegoś co bardziej przypadnie mi do gustu, chociaż całość materiału jest kompozycyjnie niezła ,tylko Un Dernier Souffle podoba mi się tak naprawdę z tego wycinka krążka.

Następnie nastał czas naszego rodzimego Ghosts Of Breslau. Tutaj z kolei dominują dark ambientowe monotonne brzmienia. Nie jest źle, jednak nie zachwyca to tak jak chociażby Herr, podobają mi się jednak fragmenty recytowanych tekstów.

Płyta jako całość jest dobrze przemyślana i zachęca do refleksji nad tym co działo się kiedyś na świecie - i co może się stać w nadchodzących pełnych niepokojów społecznych latach.

OCENA: 8/10

TRACKLIST:
1. Herr - Hopes Die In Winter
2. Herr - Fifteen Tokens
3. Herr - Fruhlings Erwachen
4. Der Arbeiter - La Virgen de los Hielos
5. Der Arbeiter - Lichtgeburt
6. Der Arbeiter - El Hijo del Viudo
7. Storm Of Capricorn - Un Dernier Exode
8. Storm Of Capricorn - Un Dernier Refuge
9. Storm Of Capricorn - Un Dernier Souffle
10. Ghosts Of Breslau - Train in the Fog
11. Ghosts Of Breslau - Dig Your own Graves
12. Ghosts Of Breslau - Lullaby
13. Ghosts Of Breslau - The Beauty & The Nightmare

Komentarzy: 0 08.08.05 - 19:38

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture