Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

NocturnalGirl :: Sui Generis Umbra - Coma (2003)

Określenie Sui Generis Umbra ma łacińskie korzenie i oznacza zjawisko odmienne od wszystkiego co znane dotychczas - istniejące - lecz nierealne. Niewiele można powiedzieć o tak zwanej historii "Sui Generis Umbra". Istniała w przestrzeni od zawsze . eLL, wokalistka, twierdzi wraz z jej muzycznym towarzyszem, Maciejem, że są po prostu bratnimi duszami i próbują sprawić, aby "Sui.." stało się słyszalne. Cała historia zaczęła się tworzyć dzięki eLL.

Sui Generis Umbra (znana dawniej jako Umbra) składa się jedynie z dwóch muzyków, eLL, która swoim głosem nie z tego świata kreuje na płycie niepokojące klimaty operując skrajnymi środkami ekspresji począwszy od krzyku, przechodząc do natchnionych, kuszących szeptów. Oraz Maciej, który używając komputerów do tworzenia muzyki, oraz instrumentów klawiszowych buduje ciekawe kompozycje. Nie sposób znaleźć dla nich praktycznie żadnego odpowiednika na naszym rynku.

Na płycie "Coma" wypełzły mroczne , obłąkane wyobrażenia. Sui Generis Umbra roztacza przed słuchaczem zimne, ambientalne impresje.Transowy klimat, mrok, szał i przekleństwo... Brzmi to jak krzyk zranionej kobiety, jak dźwięk obłędu.

Na albumie "Coma" nie należy wyróżniać ani jednego utworu, ponieważ jest ona całością, przemyślaną, ciekawie ułożoną opowieścią o jednym dniu począwszy od wschodu skończywszy na całkowitym zachodzie słońca. Każda kompozycja w unikalny sposób odzwierciedla stan duszy człowieka o konkretnej, ściśle określonej porze. Każdy utwór jest ze sobą ściśle powiązany.
Zaczyna się od poranku, od wschodu słońca - który jest spokojny, z delikatnymi plamami instrumentów klawiszowych, na tle których unosi się następnie popołudnie - największe nagromadzenie industrialnych odjazdów, emocjonalny śpiew oparty energiczną muzą. Wieczór - objawia się uspokojeniem, zwolnieniem tempa. Wszystko tutaj zmierza ku ostatnikm samotnym dźwiękom głosu eLL, która wprowadza podróznika w ciszę. Ogólnie mówiąc płyta "Coma" jest płytą niespokojną.

Muzykę "Sui Generis Umbra" określa się mianem "black ritual ambitent" lecz najbliżej jej on tego ostatniego terminu. jest to muzyka jedyna w swoim rodzaju, niezwykle wciągająca, magiczna.

Komentarzy: 3 19.04.04 - 04:08

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture