Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Centurion :: Sui Generis Umbra - Amok (2004)

Zapewne nie byłem jedyna osobą na tegorocznym Castle Party, którą zaskoczył repertuar Sui Generis Umbra odgrywany podczas ich ciekawego skądinąd występu. Zabrakło bowiem na nim utworów z poprzednich płyt zespołu "Ater" i "Coma". Zagadkę rozwiązuje "Amok", gdyż to właśnie utwory z tej, nowej, płytki rozbrzmiewały w murach bolkowskiego zamku podczas CP 2004. Ci, którym dane było uczesniczyć w tym wydarzeniu wiedzą już, mniej więcej, czego oczekiwać po nowej płycie. Muzyka Sui Generis Umbra ewoluoowała w różnych kierunkach. Stała sie bardziej elektroniczna, zimna, a jednocześnie wzbogaciła się o jeszcze więcej drapieżności i diabelskości. Podkłady Maćka stały się mniej symfoniczne, klawiszowe, na pierwszy plan wszedł bezduszny, zimny analogowy syntezator, kreujący, wraz z dźwiękami uderzeń rytualnych bębnów, doskonałe, mroczne pejzaże pod nawiedzone głosy eLL. Płyta jest rytualna, transowa i emanuje z niej zło, mnóstwo zła. Wspaniałe wokalizy eLL wprowadzają nas w czarci sabat wiedź, lub innych strzyg, bierzemy udział w opętańczym misterium. "Amok" to świetny tytuł - obrazuje szaleństwo pd wpływem uniesienia. Album jest gwałtowny, nieprzywidywalny, niewielu artystów potrafi zmusic słuchacza do odczuwania uczucia strachu w takim stopniu. Wypada się zatem cieszyć, że tak ciekawy twór jak SGU pochodzi z kraju nad Wisłą, szkoda tylko, że ich muzykę przyswoją i zrozumieją jedynie nieliczni, gdyż nie jest ona łatwa, prosta i przyjemna.
"Amok" jest napewno najdojrzalszą produkcją Sui Generis Umbra, jest o wiele bardziej zgrany i przemyślany niż "Coma". Posiada on także znaczne pokłady dynamiki, których chyba brakowało poprzednim albumom, na pewno ułatwi to grupie wystepy sceniczne. Z całości płyty, która słucha się od początku do końca, rzuca się w ucho drugi utwór "Virtuoso Of Perversity" - świetny rytualno-transowy kawałek. Do płyty dołączony jest także bardzo ciekawy bonus w postaci teledysku, który możecie odtworzyć na swoich komputerach... Nie ma co się wiecej rozpisywać - koniecznie zapoznajcie się z tym wydawnictwem.

Oficjalna strona SGU

8/10

Komentarzy: 1 18.08.04 - 00:18

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture