Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Aaricia_de_Goth :: Tarja Turunen - Henkays Ikuisuudesta (2006)

W muzyce, jak w całej sztuce, są artyści, znakomici twórcy z wizją oraz rzemieślnicy, znający się doskonale na swoim fachu, którzy potrzebują pokierowania, dotknięcia mistrza, by ich wysiłek można było zaliczyć do sztuki .Zostawieni sami sobie nie są w stanie stworzyć nic godnego uwagi,są jak dzieci błądzące we mgle nijakości, przeciętniactwa, ich zdolności nie rozwiną się należycie i nie są w stanie zapewnić emocji, które uwalnia dopiero ręka mistrza.

Tarja Turunen, fińska diva zaistniała dzięki Nightwish wpasowuje się doskonale w drugą kategorię, jest wręcz książkowym tego przykładem.

Wydana niedawno solowa płyta eks-wokalistki słynnego Nightwish, zatytułowana ’Henkays Ikuisuudesta’ objawiła fakt, który podejrzewałam od dawna. Piękna Tarja nie ma za wiele do zaoferowania, prócz skali głosu, doskonałego warsztatu i urody fizycznej. Przyjrzyjmy się płycie.
Album zawiera 14 utworów, wykonywanych zarówno w języku angielskim i fińskim. Płyta nagrana bez zupełnego konceptu, myśli przewodniej, tematu, za klamrę spinającą trzeba uznać... głos wokalistki. To jedyny pozytywny aspekt tej składanki – doskonały warsztat śpiewającej. Utwory – miałkie balladki z popowym podkładem, mdłe do bólu, infantylne, doskonałe na festiwal Sam Remo i Eurowizję. By zapełnić płytę , oraz z okazji świąt uraczono słuchaczy także kolędami ( !!) oraz standardową ‘Ave Mariją’. W ten sposób otrzymaliśmy ‘aż’ 14 utworów, z których nic nie wynika, nic nie wzrusza, na dodatek po świętach płyta traci świeżość. Nawet nie będę omawiać osobno tych ‘dzieł’ , gdyż co wrażliwsi słuchacze mogliby nie wytrzymać do końca czytania tego krótkiego omówienia.
Płyta jest totalną porażką, dowodzi jasno, że Tarja, jako artystka nie ma zadnej wizji,pomysłu, nie jest twórcą, a jedynie odtwórcą. Jako odtwórca sprawdzała się doskonale w Nightwish, to było jej miejsce, jej czas. Jako solowa wokalistka nie ma nic do przekazania, tonie w bezmiarze prostoty i beznadziejności wyśpiewując żenujące kawałki do prostych popowych melodyjek. Dno dna.

Utwory;
01. Kuin Henkays Ikuisuutta [ 04:33 ]
02. You Would Have Loved This [ 04:00 ]
03. Happy New Year [ 04:12 ]
04. En Etsi Valtaa, Loistoa [ 03:30 ]
05. Happy Christmas (War Is Over) [ 04:36 ]
06. Varpunen Jouluaamuna [ 03:29 ]
07. Ave Maria [ 06:16 ]
08. The Eyes Of A Child [ 04:27 ]
09. Mykit Nukkuu Lumiset [ 04:18 ]
10. Jo Joutuu Ilta [ 03:12 ]
11. Marian Poika [ 03:33 ]
12. Magnificat: Quia Respexit [ 03:38 ]
13. Walking In the Air [ 04:41 ]
14. Jouluyo, Juhlayo [ 03:47

ocena: 1/10

Komentarzy: 8 26.12.06 - 06:58

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture