Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: PARANOIA INDUCTA/MOAN - Body And Stell (2005)

PARANOIA INDUCTA / MOAN
„Body and Steel"
Beast Of Prey 3'CDR
2005

Kolejny 3’CDR z prężnie rozwijającej się oficyny z Grudziądza. Tym razem jest to split dwóch znanych na naszym rynku projektów antymuzycznych: PARANOIA INDUCTA i MOAN. Tematem przewodnim tej płyty jest ból i cierpienie ciała ludzkiego wywołane przez tortury przy użyciu wszelakich przedmiotów z metalu. Jeśli chodzi o opakowanie to jak zwykle Infamis stanął na wysokości zadania. Ponieważ doskonale pasuje ono do klimatu muzyki umieszczonej na płycie. Aby dostać się do niej, musiałem się trochę namęczyć, gdyż płyta jest umieszczona w grubym zgiętym pasku blachy, która dodatkowa zabezpieczona jest związanym metalowym drutem. Świetnie się to prezentuje. Jeśli chodzi o nietypowe, oryginalne opakowania BOP jest numerem jeden w Polsce. Każdy z artystów wykonuje po jednej kompozycji.

Pierwszy utwór na płycie zaprezentowała PARANOIA INDUCTA. W bardzo ciekawym dziesięciominutowym „Peine forte et dure”. Bardzo dobra, cold industrialna suita, która ani na chwilę nie pozwala słuchaczowi na nudę. Przez cały czas trwanie utworu, budowana jest narastająca mroczna atmosfera, za pomocą marszowego dudniącego rytmu, z ciekawymi niezmiennymi loopami oraz elementami chóralnymi. Mocna rzecz, wciągająca słuchacza od samego początku, posiadająca bardzo mroczny, nieco filmowy klimat.

Kolejny i ostatni utwór na tym dwudziestominutowym splicie należy do MOAN. Który ma już ugruntowana mocną pozycje na scenie dark industrial/ambient. Tym razem MOAN również nie zawiódł. „Body Bag” to mroczny, nieco hipnotyczny utwór pełen różnych metalicznych odgłosów, stukotów, trzasków, przypominający klimat jakiejś psychodelicznej pracującej ogromnej hali fabrycznej. Doskonały zimny industrialny numer.

„Body And Stell” to świetna płyta która może stanowić jako muzyczna wizytówka obu projektów. Nie można już jej kupić u wydawcy ponieważ jej nakład został już wyczerpany (limit 222 sztuk, ja jestem szczęśliwym posiadaczem egzemplarza z numerem 74). Ale zachęcam wszystkich by poszukać na giełdach internetowych lub w zagranicznych mailorderach. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

Lista utworów:
1.Paranoia Inducta - Peine forte et dure
2.Moan - Body bag

Ocena:
8/10

Komentarzy: 0 01.01.07 - 00:17

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture