Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: V/A - Brewery in Piotrków Trybunalski (2006)

Various Artists - Brewery in Piotrków Trybunalski [2CD]
Beast Of Prey 2006

”Brewery in Piotrków Trybunalski” jest pierwszą składanką w katalogu popularnego labelu z Grudziądza (nie licząc płyty ”oderint, dum metuant”, która miała charakter wyłącznie promocyjny). BOP posiada wiele wydawnictw tzw. Tematycznych, które są poświęcone różnym ważnym wydarzeniom czy też zjawiskom. Tym razem za temat posłużyło piwo! Gdy się o tym dowiedziałem to byłem zaskoczony, gdyż choć jestem fanem złocistego trunku to nie bardzo potrafiłem sobie wyobrazić jak zaprezentowane na płycie projekty poradzą sobie z tym dość nietypowym zadaniem. Jednak niepotrzebnie się martwiłem, gdyż wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Na tą muzyczną opowieść składają się głównie brzmienia neofolku, dark ambientu i industrialu. Muzyka na tych dwóch płytach jest dosyć urozmaicona, przez to nie nuży słuchacza, co chwile skutecznie atakując mrokiem, melancholią i szalejącym rytmicznym dźwiękowym kotłem. Niekiedy uśmiech na twarzy powodują świetnie dobrane sample, np. z kilku polskich kultowych filmów oraz swojskie przyśpiewki dodające fajnego klimatu piwnej kompilacji. Ja poznałem dzięki niej kilku nieznanych mi bardzo dobrych artystów, co właściwie jest jednym z celów wydawania składanek.

Wydawca na temat płyty podał następujące informacje: ”Brewery in Piotrków Trybunalski” jest specjalna kompilacją, na którą projekty i zespoły nagrały specjalnie utwory, w których zaprezentowały swoje wizje na temat złotego trunku. Od biesiadowania, przez chemiczne procesy towarzyszące produkcji piwa, po wierzenia i mitologie." Ja osobiście odkryłem jeszcze jedną piwną ilustracje, którą zaobserwowałem w kilku utworach, mianowicie chodzi mi o kaca. Podchodząc poważnie do tej recenzji postanowiłem spożyć kilka browarów i jak to w życiu bywa wypiłem zbyt dużo:-), i gdy następnego dnia trochę zmęczony, w bardzo kiepskim stanie włączyłem kolejny raz ” Brewery in...”, odkryłem, że kilka kompozycji doskonale odzwierciedla stan mojej świadomości. Nie zdradzę które to są utwory, niech każdy sam wykona takie ”doświadczenie naukowe” i spróbuje dokonać tego ”muzycznego eksperymentu”:-) Podsumowując jest to bardzo dobra kompilacją dla poszukiwaczy nowych brzmień, przeznaczona oczywiście nie tylko dla fanów złocistego trunku. Stanowi ona również ciekawy przegląd rozwijającej się stosunkowo młodej rodzimej i europejskiej sceny około industrialnej. Jak zwykle duże brawa dla Infamisa za świetną niekonwencjonalną okładkę. Polecam.

Ocena:
8/10

Lista utworów:
CD1:
1. Division S - Alla Salute
2. Barbarossa Umtrunk - Untitled
3. Niegrzeczna Pensjonarka - Małe Piwko
4. Asmorod - Today
5. Krepulec - Z/Z/Z - Zyto Ziarnem Zagryzaj
6. Dance Hospital - Untitled
7. Desolation Zone - Untitled
8. Nekyia - Untitled
9. Sator Absentia - [Knurd]
10. The Well Of Sadness - The Call Of A Bell
11. Isothesis - Untitled
12. Hati - Loaded

CD2:
1. Arkham - P.I.W.O.
2. Der Arbeiter - Hijo Del Sol
3. Storm Of Capricorn - Goule & Ocean
4. Dead Man's Hill - Blood-Belch
5. Outofsight - The Legend Of The Arrival Club
6. Horologium - Beer Supreme
7. I.V.Lab - The Trade
8. Wermut - Song For René
9. Rose Rovine E Amanti - In Taberna Quando Sumus Non Curamus Qid Sit Humus!
10. Infamis - Untitled
11. Przemek Cackowski - Nie Lubię...

Komentarzy: 0 11.02.07 - 01:14

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture