Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: V/A UNTITLED. A tribute to Zdzislaw Beksinski (2007)

V/A ”UNTITLED. A tribute to Zdzislaw Beksinski”
Wrotycz Records 2007 [WRT004]

Nie będę owijał w bawełnę i na początku powiem, że to wydawnictwo to mistrzostwo świata!
Płyta która od samego początku rozwala i momentami wręcz rzuca na kolana. Jest to hołd jaki złożyło 12 artystów z 7 krajów jednemu z najwybitniejszych polskich artystów, genialnemu malarzowi Zdzisławowi Beksińskiemu. Ta składanka została wydana w drugą rocznicę Jego tragicznej śmierci - 21 lutego 2007 roku. Jej celem jest przypomnienie wybitnej twórczości Beksińskiego, jak i również pokazanie ją tym, którzy nie spotkali się z niezwykłymi dziełami artysty.

Płyta jest bardzo ładnie wydana w formie składanego kartonika, przypominającego nieco digipack, w środku umieszczone są 12 kart z reprodukcjami obrazów. Każdemu z nich przyporządkowany jest jeden artysta, który stworzył muzykę ilustracyjną, odzwierciedlającą nastrój danego dzieła. Słucha się ich wyśmienicie do tego stopnia, że nie jeden raz przechodziły mi ciarki po plecach. Wszystkie utwory prezentują się rewelacyjnie, są świetnie zaaranżowane i dopracowane, wspaniale odzwierciedlając nastrój obrazów jednego z największych malarzy naszej epoki. Ja nie znalazłem żadnego słabego punktu na tej kompilacji i z czystym sumieniem i ogromną satysfakcją uznaję ją za wybitną. Już dawno nie cieszyłem się tak z posiadania jakiejkolwiek płyty.

”UNTITLED. A tribute to Zdzislaw Beksinski” bynajmniej nie jest kolejną nijaką dark ambientową płytą, jakich teraz wydaje się setki. Ten album wybitnie działa na podświadomość i pokazuje jakie ogromne pokłady drzemią w mrocznej krainie ambientów, industrialnych odgłosów, trzasków i szmerów, skąpanych w mistycznym, tajemniczym i bardzo niepokojącym klimacie, podobnym do tego, który towarzyszy nam podczas oglądania obrazów Mistrza. Dopiero mamy luty, a już pojawił się poważny kandydat do płyty roku. Śpieszcie się, gdyż ta kompilacja jest mocno limitowana, w nakładzie 750 sztuk. Genialne wydawnictwo!

Lista utworów:
1-asmorod
2-contemplatron
3-desiderii marginis
4-gustaf hildebrand
5-his divine grace
6-hybryds
7-inade
8-job karma
9-kratong
10-necrophorus
11-svertsinn
12-zenial

Ocena:
10/10

www.wrotyczrecords.prv.pl
www.myspace.com/wrotyczrecords
www.beksinski.com.pl
www.muzeum.sanok.pl

Komentarzy: 0 24.02.07 - 23:55

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture