Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Hoarfrost - Dungeon (2007)

Hoarfrost – Dungeon
[KEMn3] 2007

Kiedyś by wydać jakąkolwiek płytę nie wystarczył muzyczny talent, ale też często decydowały o tym towarzyskie koneksje, jak i odrobina przysłowiowego szczęścia. W dzisiejszych czasach sprawa ma się już inaczej, gdyż właściwie każdy człowiek z niewielkim nakładem finansowym może sobie taką płytę nagrać i rozprowadzać, lub umieścić bezpłatnie w Internecie. Taką właśnie drogą wydana została płyta Hoarfrost, w nowo powstałym rodzimym net labelu Kaos Ex Machina (promującym muzykę około industrialną). Można ją pobrać zupełnie za darmo nie licząc opłaty za połączenie internetowe. Jest to dobry sposób na to, by dużo ludzi posłuchało muzyki tworzonej przez dane projekty, gdyż pewnie więcej osób ściągnie sobie taką płytę, niż po prostu miałoby ją kupić. Ja jestem tradycjonalistą jeśli o to chodzi i wolę płyty wydawane na srebrnym krążku.

Tyle tytułem wstępu i przechodzę do meritum czyli do „Dungeon”. Zacznę od okładki, otóż jestem przyzwyczajony i zwyczajnie bardzo to lubię jak cover klimatem pasuje do muzyki, ale nie bardzo mogę zrozumieć jak zdjęcie owada ma się do dźwięków stworzonych przez Hoarfrost, nie mówiąc już o tym, jak się to ma do informacji, że ten album „opowiada o izolacji człowieka, zagłębia się w ciemność, zwątpienie i niemożność ucieczki od bólu (zarówno emocjonalnego, jak i fizycznego)”. Muzyka też nie stoi na zbyt dobrym poziomie, żeby nie powiedzieć, że jest bardzo kiepska. Mam sporo zastrzeżeń do samych kompozycji, które są po prostu bardzo słabo zaaranżowane i mocno przewidywalne, jakość wykorzystywanych sampli też nie rzuca na kolana, nie mówiąc już o słabym brzmieniu. Na uwagę zasługuje jedynie ostatni w miarę przyzwoity, choć zdecydowanie daleki do tego by piać z zachwytu utwór pt. ”Towards The Light” w klimacie dark deep ambient. Moim zdaniem w tę stronę powinien podążyć Hoarfrost, gdyż to po prostu wychodzi mu najlepiej.

Dobrze, że swojej przygody z muzyką nie rozpocząłem od płyty Hoarfrost ”Dungeon”, gdyż na samo słowo antymuzyka uciekałbym jak najdalej gdzie pieprz rośnie. Nie polecam.

Lista utworów:
1.The Smell Of Humidity
2.Amorphous Emptines
3.Intrusion Of Thoughts
4.Awaiting The Arrival
5.Suspended In A Vacuum
6.Towards The Light

Ocena:
3/10

www.kaos-ex-machina.pl/promotions
www.hoarfrost.darknation.eu/

Komentarzy: 0 25.03.07 - 23:26

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture