Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: V/A Ten Years of Madness - Behind the Iron Curtain (2000)

V/A "Ten Years of Madness - Behind the Iron Curtain" 2CD
Achtung Baby! (2000)

Nie jestem zbytnim entuzjastą kompilacji, ale muszę przyznać że na to wydawnictwo ostrzyłem sobie zęby już od bardzo dawna. Niestety poszukując jej w wielu sklepach otrzymałem informację, że została już wyprzedana. Jednak później zupełnie przypadkowo natknąłem się na nią w jednej z rodzimych internetowych dystrybucji i już po kilku dniach byłem szczęśliwym jej posiadaczem. Czytając informacje z okładki dowiedziałem się, że jest to jej reedycja. Dobrze, że wytwórnia się na to zdecydowała, gdyż wydaje mi się, że potencjalnych słuchaczy zainteresowanych jej kupnem powinno być wielu.

Składak ten został wydany na okrągłą, dziesiątą rocznicę działalności rosyjskiego projektu medialnego, o nieco zabawnie brzmiącej nazwie Achtung Baby! Muzycznie jak i edytorsko to podwójne wydawnictwo prezentuje się wyśmienicie. "Ten Years of Madness…” została wydana w pięknej czarnej książeczce formatu A5 z ładnymi nadrukowanymi grafikami. Wygląda to bardzo ładnie i gustownie; również projekty, które się zaprezentowały podtrzymują rewelacyjnie wysoki poziom. Swoje muzyczne talenty zaprezentowały takie znakomitości jak: REUTOFF, INADE, SKROL, CYCLOTIMIA, MARIENBURG JUGEND, 4TH SIGN OF THE APOCALYPSE, FIRST LAW, SANCTUM, REPTILICUS, TURBUND STURMWERK, DISSECTION TABLE, SEKTION B, ANIMA IN FIAMME, DER BLUTHERSCH, BLOOD AXIS, OSTARA, MATT HOWDEN, NOVY SVET, ATRARAXIA SHINJUKU THIEF, HYBRYDS, TROUM, LES JOYAUX DE LA PRINCESSE, AIN SOPH, STAHLWERK 9, BAD SECTOR. Dodam jeszcze tylko to, że wszystkie wymienione projekty zaprezentowały esencję takich stylów jak: industrial, dark ambient, neofolk czy też szeroko rozumiany nurt militarny i neoklasyczny.

Kurcze jak dobrze, że w tym popieprzonym, nastawionym na komercję świecie są jeszcze ludzie, którzy nie oglądając się na innych tworzą takie piękne i nietuzinkowe dźwięki. Polecam.

Ocena:
9/10

Komentarzy: 0 25.03.07 - 23:30

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture