Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Paranoia Inducta - Gloria Laus (Lux Mundi Act I) (2006)

Paranoia Inducta - Gloria Laus (Lux Mundi Act I)
CD 2006 [Beast Of Prey 3.5]

Projekt Paranoia Inducta zawsze kojarzył mi się z bardziej hałaśliwymi industrialno-ambientowymi dźwiękami tymczasem jego ostatnie działo ”Gloria Laus” to zdecydowanie bardziej stonowany dark ambient nastawiony na kreowanie odpowiedniego klimatu. Na płycie znajdują się również elementy industrialne jednak w porównaniu z poprzednimi wydawnictwami jest ich dużo mniej.

”Gloria Laus” to pierwszą częścią trylogii o nazwie LUX MUNDI, która jest trybutem dla wszystkich którzy umarli, byli zabici, oszukani, poniżeni i prześladowani przez katolicki kościół. To hołd dla wszystkich ofiar wobec których zamiast miłości, nadziei i braterstwa, zastosowano tortury i śmierć. Pomijając całą otoczkę tej płyty i przechodząc do sedna czyli do muzyki to wypada tylko powiedzieć że prezentuje się ona wyśmienicie. Przez 50 wolno płynących minut twórca Paranoia Inducta Anthony A. Destroyer zabiera nas w bardzo niepokojącą, nieco rytualną i mroczną podróż w której nie ma ani chwili czasu na nudę. Wszystkie utwory są świetnie przestrzenie zaaranżowane, pełne dziwnych nieco odrealnionych odgłosów, które mi osobiście przywołują nastrój Średniowiecza. Podczas ich słuchania nieraz czułem odczucie niepokoju które potęgowało się gdy w kilku utworach pojawia się dwójka gości którzy bardzo fajnie urozmaicili i ubarwili ten krążek.
W trzech kompozycjach pojawia się eLL z Sui Generis Umbra która jak zwykle uraczyła nas świetnymi wokalizami, podczas ich słuchania często czułem przechodzące mnie dreszcze po plecach. Drugim gościem jest Robert Marciniak z popularnego projektu Rukkanor który w tytułowej kompozycji świetnie wspomógł Destroyer’a bardzo fajnymi dźwiękami. Trzeba przyznać że bez tych dwóch osobowości ta płyta wiele by straciła.
”Gloria Laus” prezentuje się niezwykle świeżo; choć czuć w niej szczątkowe wpływy innych artystów sceny antymuzycznej jednak co w tak hermetycznej estetyce jest nieuniknione.

Beast Of Prey jak zwykle zaopatrzył ten cd w niekonwencjonalne opakowanie w formie fioletowej okładki z 12-to stronicową książeczką wypełnioną grafikami do każdego utworu. Książeczka pakowana jest w specjalnie wykonaną kopertę w kształcie krzyża i zalakowana. Na froncie znajduje się znaczek wraz z fioletową pieczęcią. Całość zafoliowana i ręcznie numerowana w małym limicie 444 sztuk. Także zdecydowanie warto się spieszyć i z niecierpliwością oczekiwać drugiej odsłony jakby nie było antychrześcijańskiej trylogii.

Ocena:
8,5/10

Lista utworów;
1.Sacrum
2.Virus Christii
3.Corpus Misticum
4.Machina Deo
5.Gloaria Laus
6.Memento Mori
7.Opus Diaboli
8.Profanum

www.paranoia-inducta.com
www.beastofprey.com

Komentarzy: 0 26.05.07 - 23:06

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture