Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: Rukkanor - Deora (2005)

Rukkanor – Deora
[WOP 25] CD 2005

Czasem, gdy mam już dość słuchania zgrzytów i niskich częstotliwości i moje receptory słuchowe ”zmuszają” mnie do chwilowej zmiany repertuaru, lubię sobie posłuchać dźwięków, które pozwalają mi odpocząć i odpłynąć gdzieś daleko myślami i marzeniami. Jedną z takich płyt, które często włączam jest Rukkanor ”Deora”.

Muzycznie jest to podróż na Bliski Wschód. Przez prawie trzy kwadranse dźwięki zalewają nas orientalnym i bardzo marzycielskim klimatem. Zasługą tego stanu jest bardzo bogate i umiejętne użycie różnorodnych dźwięków i instrumentów np.: "żywe" instrumenty perkusyjne i syntetyczne bity, śpiewy gregoriańskie, zaśpiewy muezinów i jazzowy klarnet (warto zaznaczyć, że jego partie są wprost przepiękne). Wszystkie one stworzyły elektromilitarne monumentalne marsze, transowe rytmy o wyraźnie orientalnym plemiennym nastroju. Najbardziej w tym wydawnictwie podoba mi się to, że wprowadza on słuchacza w bardzo pozytywny nastrój. Atmosfera na niej nie jest sielska i radosna, jest zdecydowanie mroczna, ale autorowi udało się uniknąć niepotrzebnej melancholii. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tak jest, ale ta pyta nastraja mnie bardzo pozytywnie. Na pewno zasługa takiego stanu są piękne i chwytliwe melodie, które na długo pozostają w pamięci. ”Deora” to wprost wymarzona płyta do samotnych wędrówek po górach i leśnych dróżkach.

Z tego co wiem, płyta została już wyprzedana, ale szukając jej u innych internetowych dystrybucji można ją jeszcze napotkać. Jeśli się Wam nie uda jej zdobyć, radzę nękać ekipę War Office Propaganda o szybką reedycję tego jakże udanego albumu.

Ocena:
9/10

Lista utworów:
1 Deora
2. Hosanna In Excelsis
3. Deliverance
4. The Fall Of Humanity
5. Defenders Of Faith
6. Across The Desert
7. Damascus
8. Salvation
9. Versus Jerusalem Quarere Terram Sanctam!

www.myspace.com/rukkanor
www.waroffice.org/
www.waroffice.darknation.eu/

Komentarzy: 0 27.05.07 - 17:08

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture