Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Agnivolok - Sculptor (2006)

Agnivolok – Sculptor
CD 2006 [The Eastern Front]

Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie było mi dane słyszeć o tym projekcie. Z tego co się dowiedziałem, jest to grupa pochodzącą z Rosji mająca dość duży staż sceniczny. Co więcej ciesząca się we Wschodniej Europie dosyć uznaną pozycją. ”Sculptor” nie jest premierowym wydawnictwem, został on wznowiony przez izraelski The Eastern Front. Pierwotnie ukazał się na winylu w 2002 roku nakładem rosyjskiego labelu Stateart. Po kilku przesłuchaniach jestem bardzo zaskoczony, dlaczego ekipa The Eastern Front zdecydowała się na reedycja tej płyty i przestaję się dziwić, że Agnivolok nie jest zbyt znany poza granicami ojczystego kraju.

Recepta na muzykę jaka obrała ta grupa nie jest nowatorska. Ogólnie przez 6 utworów płynie z głośników miks neo folku ambientu i industrialu. Osobiście bardzo lubię takie mieszanki stylów, tylko Rosjanom nie bardzo się udało zgrabnie to połączyć. Zdarzają się fajne momenty na tej płycie, jednak jest ich zbyt mało by ocenić ją pozytywnie. Zresztą trochę bledną one, gdy na pierwszym planie pojawia się śpiew pani Very Agnivolok. Gdy słyszę jej zawodzenia to mam ochotę zakończyć słuchanie tego zespołu. Pierwszy utwór “Heart Of Stone” wprowadza nas w miły nastrój, jest to niespełna trzy minutowe intro ze zgrabną melodią zagraną na fortepianie, w tle słychać trzeszczące industrialne trzaski. Zaczyna się ciekawie, a później jest już znacznie gorzej. Druga kompozycja ”Close” to klasyczny utwór neo folkowy z gitarą akustyczną i fletem oraz strasznym zawodzeniem Very, w tle słyszymy elektroniczne przeszkadzajki, które zamiast kawałek urozmaicić rzeczywiście przeszkadzają i do niego nie pasują. Wybaczcie, ale nie chcę już się bardziej pastwić. Ach zapomniałem jeszcze, że Agnivolok – Sculptor momentami po prostu nudzi.

Całe szczęście, że to wydawnictwo pożyczyłem od kumpla. Gdybym dał się skusić reklamami The Eastern Front, to miałbym dzisiaj smutną minę, że wywaliłem pieniądze w błoto.

Ocena:
4,5/10

Lista utworów:
1. Heart of Stone
2. Close
3. Sculpto
4. Far Away
5. Angels (bonus)
6. Penance

www.theeasternfront.org

Komentarzy: 0 24.06.07 - 16:42

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture