Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Job Karma - Tschernobyl (2007)

Job Karma – Tschernobyl
Ars Benevola Mater (2007)

Uff już jest nowa jakże oczekiwana płyta wrocławskiej Job Karmy. Wydaje mi się, że bez przesady można nazwać dokonania Maciej Fretta i Aureliusz Pisarzewskiego klasykiem rodzimej sceny industrialno-ambientowej. „Tschernobyl” jest moim zdaniem kolejnym tego potwierdzeniem. Jest to materiał zainspirowany wyprawą do zamkniętej strefy wokół Czarnobyla, wydawnictwo ukazało się 26.04.2007 w 21-szą rocznicę wybuchu elektrowni atomowej, która jest uznawana za największą w dziejach katastrofę atomową.

Po wielu przesłuchaniach najnowszego dzieła tego duetu cisną mi się na usta same superlatywy. Takie płyty jak ta bardzo trudno się opisuje, bo w zasadzie żadne ze słów nie oddadzą wrażeń, jakie odbiera się podczas jej słuchania. Myślę, że ten popularny projekt dorobił się już własnego stylu, jestem pewien - gdybym słuchał jakiejś składanki z nieznanym mi utworem Job Karmy, nie patrząc na okładkę bez problemu wskazałbym jej kompozycje.

No więc, jakie jest to ostatnie dziecko o nazwie „Tschernobyl”? Odpowiadam: mroczne, intrygujące, magiczne, bardzo rytmiczne, pełne wspaniałych ambientowych pejzaży, z mnóstwem świetnych zastygających w głowie melodii, z wieloma „schowanym” dźwiękami, które odkrywa się wraz z kolejnym przesłuchaniem, oraz wyśmienicie dobranymi, dodającymi odpowiedni nastrój samplami... i tak moi drodzy mógłbym wymieniać do obrzydzenia. Dopełnieniem tych słów jest stwierdzenie, że jest to bardzo poważny kandydat do płyty roku, i nie ma w tych słowach ani grama przesady. Bardzo ładnie również prezentuje się okładka tegoż wydawnictwa, czyli ślicznie zaprojektowany digi-pack z 12-stronicowym bookletem, oczywiście edycja limitowana do 1000 kopii. Po prostu palce lizać!

Ocena:
9/10

Lista utworów:
1. Gamma Radiation
2. Deadly Dust
3. 26th of April 1986
4. Man in my Room
5. Hydroxizinum City
6. Zona
7. Dosimetr Point
8. Talk with Son

www.jobkarma.pl
www.myspace.com/jobkarma
www.arsbenevolamater.com

Komentarzy: 0 05.08.07 - 19:22

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture