Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9679
Rozpoczętych wątków : 6149
Odpowiedzi : 24029
Wspieramy

Tomasz :: Pimentola - Misantropolis (2007)

Pimentola - Misantropolis
CMI 167 <digi-CD 2007>

Gdy mój kumpel pożyczył mi tę płytę, miał na ustach dziwny uśmieszek. Spytałem go dlaczego ma taką minę, odpowiedział mi, że przekonam się o co mu chodzi gdy spotkamy się za kilka dni i będę miał już poza sobą kilkukrotnie przesłuchaną nową płytę fińskiej Pimentoli. Teraz już wiem co miał on na myśli. To wydawnictwo po prostu rozwala!

Ten płodny projekt po 10-ciu latach obecności na scenie stworzył takie dźwięki, że po pierwszym przesłuchaniu szczeka opadła mi do samej ziemi. Pimentole kojarzyłem zawsze ze sceną neoklasyczną, lecz tym razem bardzo trudno jest konkretnie zakwalifikować w jakim gatunku muzycznym się ona porusza. Co więcej, doszedłem do wniosku, że nie byłbym w ogóle zdziwiony, gdyby twórca tych przecudnych dźwięków podczas ich tworzenia wspomagał się jakimiś używkami. Mój kumpel stwierdził, że taką płytę mógł skomponować tylko człowiek, który miał kiedyś doczynienia z poradnią zdrowia psychicznego! Nie wiem jaka jest prawda, zresztą nie obchodzi mnie to. Najważniejsza przecież jest muzyka i na niej się skupmy. ”Misantropolis” to najbardziej odjechana i zwariowana mieszanka industrialu, ambientu, martial, jazzu, electro i cholera wie czego jeszcze. Oprócz wielu gatunków mamy tutaj ogrom użytych dźwięków, stworzonych np. na skrzypcach, akordeonie lub perkusji, oraz całą masę elektronicznych sampli, szmerów, bitów, itp. Znakomita jest również strona wokalna tego wydawnictwa. W drugim utworze potrafi ładnie czystym wokalem uspokoić słuchacza, by już w następnym numerze ”Heart's Dementia (Phase I.)” zaskoczyć i poranić uszy totalnym piekielnie szalonym wrzaskiem. A za chwilę zaciekawić mrocznym szeptem lub chóralnym śpiewem.

”Misantropolis” kolejny raz udowadnia jakim kiepskim jestem recenzentem, gdyż znów nie potrafię słowami opisać muzyki. Zresztą mam to głęboko w dupie, bo po prostu cieszę się, że mam przyjemność obcować z tak wspaniałą płyta jak ta. Jeśli lubicie być zaskakiwani w muzyce, to wydawnictwo jest dla Was!

Ocena:
9/10

Lista utworów:

1.Black Globe
2.Death is a Secret (featuring Aprox.)
3.Heart's Dementia (Phase I.)
4.Heart's Dementia (Phase II.)
5.Wish Upon a Fallen Star
6.Psychopompos
7.Wann Endet die Zeit?
8.The Stars Hang like Lamps from a Sky of Steel
9.Todessprache
10.Tuoni Pauloo Tiukoin Sitein III. (Remixed by Somnivore)

www.pimentola.fi
www.coldmeat.se

Komentarzy: 0 05.09.07 - 23:44

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture