Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Stahlwerk 9 / Cold Fusion / Rukkanor - Triumvire (2006)

Stahlwerk 9 / Cold Fusion / Rukkanor - "Triumvire"
WOP27 / CD 2006 (ltd.660)

"Triumvire" to jedna z tych pozycji z katalogu WOP, która musiała czekać na swoją kolej w moich muzycznych zakupach. Sam nie wiem dlaczego, ale zawsze wydawało mi się, że są inne ciekawsze płyty do zdobycia. Po jakimś czasie nawet zapomniałem o niej, ale kilka tygodni temu przeglądając różne strony internetowe natknąłem się na małą notkę opisującą ten album i wtedy bez chwili zastanowienia podjąłem decyzję o zakupie. Dobrze, że zdążyłem przed wyczerpaniem nakładu, gdyż wrażenia, jakie towarzyszą mi podczas słuchania "Triumvire" są bardzo entuzjastyczne. Jest to muzyczna wizja burzliwych czasów Rzymskiej Republiki, muszę od razu przyznać, że bardzo udana.

Niemiecki Stahlwerk 9 rozpoczyna split bardzo mocnym akcentem. Prezentując piekielnie mroczne trzy militarne kawałki pełne złowrogiej atmosfery, odczuwanej głownie dzięki zniekształconemu wokalowi, który w otoczeniu grzmiących kotłów, werbli i piekielnych ambientowych pasaży robi niesamowite wrażenie. Trzeba przyznać, że ten niemiecki projekt odwalił kawał dobrej roboty. Świetny początek.

Dalej mamy już polskie Cold Fusion, które jak zwykle nie zawodzi. Serwując nieco bardziej urozmaicony materiał od swojego poprzednika. Głównym elementem, który łączy te trzy utwory są partie instrumentów perkusyjnych, które prezentują się wyśmienicie. W ciągu niecałych jedenastu minut ten białogardzki projekt potrafił swoimi dźwiękami wprowadzić słuchacza w pierwszym utworze w mroczny, niepokojący wojenny nastrój, w drugim ”Tesser Arius” w zadumę, natomiast w kończącym ”Regia” w orientalny klimat pełen fajnych dźwiękowych rytmicznych pulsacji. Tylko trzy kawałki a masa świetnych pomysłów. Czuć, że ten projekt bardzo się rozwija i nie stoi w miejscu. Oby tak dalej!

No i nadszedł czas na Rukkanor, kurcze pamiętam jeszcze pierwsze wydawnictwo tego projektu ”Requiem for K-141 KYCPK” i jestem pełen podziwu, w jakim tempie się on rozwija. Zresztą moim zadaniem najlepiej zaprezentował się na "Triumvire" i swoimi dźwiękami wyśmienicie oddał nastrój czasów Juliusza Cezara. Świetne orkiestralne motywy, ciekawe wokale Roberta Marciniaka i mnóstwo zajebistych melodii to główne atuty Rukkanor. Kawał świetnej muzy.

Oczywiści tak zacne dźwięki zostały opatrzone zajebistym wydaniem, czyli otrzymujemy przepiękny drewniany box, haftowany złotem welur, złote nadruki i złotą płytę CD - 660 kopii w trzech kolorach (czarny, czerwony i szary) - tylko po 220 z każdego. Wszystko ręcznie wykonane i numerowane. Także zdecydowanie warto się spieszyć. Jedna z najmocniejszych pozycji z katalogu War Office Propaganda.

Ocena:
8,5/10

Lista utworów:
1. Stahlwerk 9 - Ante Bellum Civile
2. Stahlwerk 9 - Ave Caesar
3. Stahlwerk 9 - Rubicon
4. Cold Fusion - Tesser Arius
5. Cold Fusion - Patres
6. Cold Fusion - Regia
7. Rukkanor - Imperium
8. Rukkanor - Alexandria
9. Rukkanor - Idus Martiae

www.waroffice.org
www.waroffice.darknation.eu
www.stahlwerk9.de
www.cold.waroffice.org
www.myspace.com/rukkanor

Komentarzy: 0 28.09.07 - 00:16

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture