Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: Ritual Front - The Sun Of The Dead (2007)

Ritual Front - The Sun Of The Dead
Bunkier Productions (2007) <cdr, limit 214 sztuk>

Wrocławski Bunkier Records jest jakby na uboczu w porównaniu z innym rodzinnymi wytwórniami postindustrialnymi. Beast Of Prey i Rage In Eden corocznie wydają kilkanaście wydawnictw, natomiast Bunkier w swojej kilkuletniej działalności dorobił się ledwie piętnastu. Warto jednak zaznaczyć, że z niewielką ilością wydanych płyt w przypadku tego labela idzie w parze bardzo dobra jakość muzyki, a to przecież najważniejsze. Tak jest również i tym razem.

"The Sun Of The Dead” jest to niespełna trzydziestominutowa epka. Często zespoły na mini albumach pozwalają sobie na eksperymenty, Rosjanie nie odstąpili od tej reguły. Większość kompozycji na płycie to wykonany z pasją dark folk na klasycznym w tym gatunku instrumentarium: gitara akustyczna, perkusja, flet oraz tamburyn, klawisze i wiolonczela. To co wyróżnia Ritual Front od innych projektów, to talent do tworzenia fajnych, chwytliwych melodii. Oraz ta cecha, którą posiada wiele grup zza naszej wschodniej granicy czyli specyficzny klimat i niezwykła szczerość wykonania. Wspomniane wcześniej przeze mnie eksperymenty to trzeci ciekawy utwór ”U Hlybi Kryvavaj Hleby” stworzony w stylistyce miliarnego industrialu. Kolejna niespodzianka to ostatnia kompozycja ”Water – Fire” która jest coverem ponoć kultowej grupy zimnofalowej Chimera. Nie znam oryginału, ale wersja Ritual Front przypadła mi do gustu. Jest to dosyć mroczny kawałek z gitarą elektryczną i wyeksponowanymi klawiszami.

Ciekawostką na płycie jest drugi utwór z zaśpiewanym po polsku tekstem zaczerpniętym z wiersza Grażyny Chrostowskiej, polskiej poetki zamordowanej w 1942 roku. Gdy go słucham robi mi się niezwykle miło, ale również nachodzi mnie pytanie: kiedy doczekamy się rodzimej grupy dark folkowej na więcej niż przyzwoitym poziomie? Niestety nie jestem optymista w tej kwestii.. Płyta została wydana w limicie 214 sztuk także warto się spieszyć.

Ocena:
8/10

Lista utworów:
1. On Mother Earth
2. Śmierć
3. U Hlybi Kryvavaj Hleby
4. The Sun Of The Dead
5. Zeljko
6. Water - Fire (Chimera Cover)

www.bunkier.darknation.eu

Komentarzy: 0 18.11.07 - 16:01

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture