Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Toroidh - Segervittring (2007)

Toroidh – Segervittring
Neuropa Records <A5 Digipak, CD 2007>

Henrik N. Björkk wciąż w wysokiej formie. Człowiek który ma na swoim koncie wiele płyt pod różnymi projektami nie poddaje sie, czas płynie bardzo szybko a On nadal tworzy dźwięki na wysokim poziomie. Tym razem jego ostatnie dzieło zostało wydane w belgijskiej Neuropa Records, ale jego dokonania można znaleźć w katalogach tak znakomitych wydawców jak np. Cold Spring, Cold Meat Industry czy też w naszej rodzimej War Office Propaganda. Musze przyznać że wśród wielu projektów tego popularnego Norwega najbardziej lubię Folkstorm i właśnie Toroidh. Przy pierwszym kontakcie z “Segervittring” rzuca się w oczy piękne opakowanie tzn. ślicznie zaprojektowanym digipack formatu A5 z ładnym grafikami autorstwa dwóch Norwegów Trine i Kim’a. Ich prace zdobią np. płyty Ulver czy też black metalowych grup Mayhem i Darkthrone.

“Segervittring” jest utrzymana w tradycji klasycznego martial industrial. 10 utworów, ponad dwa kwadranse wojennych hymnów napełnionych wieloma składnikami które można bez przesady nazwać znakami towarowymi wojennego gatunku czyli: fragment starej pieśni, wspaniałe marszowe bębny, kreujący posępny nastrój dark ambient, orkiestralne motywy, autentyczne odgłosy wojny itd. Ja bym tą płytę nazwał muzyczną pigułką, czy też streszczeniem trzy płytowej epopei ”European Trilogy” której recenzje możecie znaleźć na łamach DarkNation. Mamy tutaj niezwykle autentyczne dźwięki konfliktów zbrojnych. Nie tylko dumnych hymnów, melodii które osławiają bohaterstwo dowódców i walczących żołnierzy lecz przede wszystkim konsekwencji jakie one niosą dla ludzkości. Wojenne potyczki nie wiążą się ściśle tylko z radością zwycięzców i smutkiem pokonanych. Wojna to nie bohaterowie a dramatyczne losy wielu ludzi, krew, rozpacz i ból... Ja w ten sposób odbieram klimat zawarty na tym wydawnictwie.

Henrik N. Björkk nie rzuca rękawicą w geście poddania czy też w jak to się mawia w żargonie piłkarskim nie wiesza butów na kołku. Jako zasłużony weteran kolejny raz komponuje album który odstawia daleko w tyle wiele militarnych projektów. Miłośnicy muzycznych dokonań Norwega powinni być zadowoleni. Fani wojennych brzmień również!

Lista utworów:
1. In (1:11)
2. Bär Vittnesbörd (5:03)
3. Israel (4:59)
4. Tusen Ar (5:58)
5. Wermlandsbrigadens Atertagsmarsch (3:47)
6. Segervittring (6:21)
7. Min Vilja, Ditt Blod (3:17)v 08 Ragnarök (3:31)
9. Malström (5:15)
10. Ut (1:30)

Ocena:
8/10

www.myspace.com/toroidh
www.nordvargr.com
www.myspace.com/neuroparecords

Komentarzy: 0 29.12.07 - 23:32

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture