Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Across the Rubicon - Elegy (2007)

Across the Rubicon "Elegy"
Rage In Eden 59 <digipack CD 2007>

Informacja o powstaniu tej grupy zrobiła niemałe zamieszanie na rodzimym podwórku. Z prostego powodu iż Across the Rubicon jest tworem dobrze znanych muzyków oraz szefów Rage In Eden Records czyli Marcina Bachtiaka (Cold Fusion) oraz Roberta Marciniaka (Rukkanor). Powiedziałem dwóch ale w skład projektu wchodzi również mniej znany młody twórca Radosław Kamiński z bliżej nieznanego mi projektu o nazwie Ab Intra. Musze przyznać że wiele obiecywałem sobie po tej płycie, utwory umieszczone na profilu MySpace kapeli zapowiadały album na wysokim poziomie co tylko potęgowało ciekawość cóż tych ”trzech tenorów” stworzyło?

Nie będę Was trzymał w niepewności, "Elegy" prezentuje się wyśmienicie! Choć w tym przypadku bardziej pasowało by określenie bombastycznie. Bo taka jest ta płyta, bardzo intensywna, potężna z niezwykle wysokim poziomem energii. Martial industrial prezentowany przez Acros The Rubicon nie jest próbą stworzenia czegoś nowego, w zamierzeniu twórców projekt ten powstał jako ”medium wyrażające fascynacje wojennym industrialem”. Lecz cóż z tego skoro dźwięki same doskonale się bronią. Czuć że ta muzyka sprawia im wiele radości która zresztą udziala się również słuchaczom. Bo jak tu nie cieszyć się z tak energetycznej muzyki, fajnych melodii, klasycznych marszowych rytmów i wspaniałych orkiestralnych motywów nie wspominając już o charakterystycznych w gatunku samplach itp. Warto również wspomnieć o bardzo czystym brzmieniu, wszystko na tej płycie słychać jak należy, po prostu palce lizać.

Cóż mam dodać na koniec? Across the Rubicon "Elegy" to piekielnie mocny walec który niszczy wszystkie przeszkody na swojej drodze. Dziesięć utworów klasycznego wojennego industrialu na imponującym poziomie i to w rodzimym wydaniu. Tak brzmią zwycięzcy!

Lista utworów:
01. Soldat Inconnu
02. Shadows And Dust
03. Dogs Of War
04. State Of Fear
05. The World In Flames
06. Strengh And Honour
07. The Rage
08. Death Smiles To Us All
09. The Culture War
10. We Shall Remember

Ocena:
8,5/10

www.rageineden.org
www.myspace.com/acrosstherubiconatr

Komentarzy: 0 24.02.08 - 16:20

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture