Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Krepulec - New Radical (2007)

Krepulec - New Radical
Beast Of Prey (BOP 4.5) <CD 2007>

O Krepulcu zawsze dużo się mówiło. Jak już ktoś wspominał o szerokopojetej rodzimej ”scenie” militarnej to zawsze pojawiała się o nim wzmianka. Projekt niestety nie uszczęśliwiał zbytnio słuchaczy gdyż płyt zbyt wiele się nie dorobił. No ale aż tak źle to jednak nie jest czego dowodem jest recenzowany najnowszy materiał. Swoja drogą by może zrekompensować fanom oczekiwania na nowy krążek ”New Radical” została wydana również w formie rozszerzonej czyli w postaci kolekcjonerskiego boxu zawierającego dodatkowo dwie płyty CDr. Pierwsza pt. "Krępulec" oraz dodatkowa na której znajduje się utwór "Parabellum" + dwa wcześniej niepublikowane utwory. Oczywiście wszystko to bajerancko opakowane do czego Infamis nas już przyzwyczaił. Trzeba przyznać że dla fana to nielada gratka.
Muzyka Krepulca na ”New Radical” jest ściśle powiązana z historią Polski Ludowej, gdzie jednym z wielu haseł była ”miłość do Związku Radzieckiego” czy też dla mnie szczególnie zapamiętana ”władza w rękach ludu”. Generalnie komuna na całego. Muzycznie przez 10 fajnych kompozycji (a w zasadzie 11 wliczając przerywnik pt. ”Tango” który jest tym co sugeruje nazwa) mamy tutaj brzmienia neo-folkowe i industrialne. Aranżacyjnie są to raczej mało skomplikowane. Piosenki zagrane są na bębny, gitary akustyczne, akordeon i klawisze. Całość naszpikowana samplami np. z przemówieniami Wiesława Gomułki czy też Edwarda Gierka. Wszystko zostało ciekawie dobrane z tym że jest jedno małe ale. Z racji budowy utworów i mozolnie granych prostych melodii czuć że muzyce czegoś brakuje, mam na myśli choćby wokali. Jest kilka takich momentów że aż się proszą o obecność. Na profilu myspace projektu został umieszony niedawno fajny utwór z wokalem poświęcony zbrodni katyńskiej. Jeśli grupa podąży w tę stronę to będę bardzo rad. Pomimo małych niedociągnięć ”New Radical” to kawał porządnej muzyki. Na koniec wypada mi tylko trzymać kciuki by na następne wydawnictwo Wojciecha Z. i Spółki nie trzeba było czekać zbyt długo. Jak zwykle w BOP edycja limitowana także radze się spieszyć.

Lista utworów:
1. Salute
2. Socjalizm
3. Kongres Jedności
4. Poznań
5. Tango
6. Myśl O Przyszłości
7. Nieracjonalny Styl
8. Europa
9. Salute II
10. Ruch Ludowy
11. Pogrzeb W PRLu

Ocena:
7/10

www.beastofprey.com
www.myspace.com/krepulec1
www.beastofprey.com/krepulec.htm

Komentarzy: 0 13.04.08 - 11:54

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture