Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Nordvargr - Interstellar (2008)

NORDVARGR "Interstellar"
CD '2008, Beast Of Prey [bop 5.5]

Tym razem Infamis walnął z grubej rury. Wiele się mówi o bardzo nierównym dobrze wydawnictw w Beast Of Prey a tu taka niespodzianka. Sam Nordvargr w katalogu labelu z Grudziądza. Wypada tylko pogratulować, naprawdę bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony. Jeśli są takowi którzy nie znają osoby Nordvargr’a (wstydźcie się!) to pokrótce postaram się go przedstawić. Jest muzykiem pochodzącym ze Szwecji znanym z wielu projektów np. piekielnego MZ. 412, mojego ulubionego militarnego projektu Toroidh czy też Folkstorm. By upewnić się że Nordvargr nie jest naturszczykiem to wystarczy zajrzeć na jego stronę www i w dziele discography znajduje się potężna lista ponad 100 płyt w których popularny Szwed maczał swoje palce. To robi naprawdę duże wrażenie.
Nordvargr musi mieć sporo pomysłów gdyż w dość krótkim odstępie czasowym ukazały się płyty ”Helvete” w Eternal Pride, "Interstellar" w BOP oraz ostatnio w Cold Spring ”Pyrrhula”. Trochę się obawiałem że z tą płodnością nie pójdzie w parze jakość ale "Interstellar" utwierdził mnie w przekonaniu ze jest to możliwe. Płyta zawiera 4 utwory trwające prawie 3 kwadranse. No cóż musze przyznać że jest to jedna z tych płyt które doskonale nadają się do samotnej kontemplacji: gęsty, mroczny dark ambient okraszony pomrukami, dźwiękami nie z tego świata (jak informuje wydawca autor wykorzystał sporą ilość dźwiękowych zapisów z satelit, kosmicznych stacji badawczych oraz różnych przedziwnych dźwięków które wysyłają miedzy sobą obiekty kosmiczne), oraz przyprawiono to obowiązkowymi w tym gatunku dronami. Co ciekawe wiele z tych schowanych dzwięków słuchacz odkrywa z kazdym kolejnym przesłuchaniem. Na mnie ta muzyka zrobiła niemałe wrażenie choć wydaje się że ta nieziemska kosmiczna atmosfera nie wydaje mi się zbyt przyjemnna i gościnna. Czyżby gdzieś tam daleko w ciemnej oddali wśród odległych galaktyk czaiło się jakieś zło? Na to pytanie niech każdy po przesłuchanie "Interstellar" odpowie sobie sam! Limit do 444 sztuk także kto pierwszy ten lepszy!

Ocena:
7,5/10

www.nordvargr.com
www.beastofprey.com

Komentarzy: 0 19.07.08 - 02:13

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture