Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9573
Rozpoczętych wątków : 6111
Odpowiedzi : 23991
Wspieramy

Tomasz :: Netherworld - Morketid (2007)

Netherworld "Morketid"
Glacial Movements <GM002>, CD 2007 (limit 500 szt.)

Bardzo odpręża mnie ta płyta. Netherworld to projekt Włocha Alessandro Tedeschi który jest również szefem wytwórni Glacial Movements. Warto zwrócić uwagę na ten młody label, w katalogu ma bardzo ciekawą składankę z doborowym towarzystwem oraz wydawnictwa tak znanych projektów jak Rapoon oraz Lull.
W swojej misji Glacial Movements wyznaczył sobie by dźwięk w 100 % zastępował obraz. Dla dark ambientowców jest to idea jak najbardziej słuszna i jakże mocno przez nich oczekiwana. W tym miejscu powinno paść pytanie czy choćby na przykładzie Netherwold ta zacna idea jest spełniana?
Z przyjemnością muszę stwierdzić że tak! Jest to palce lizać zimny i ponury izolacjonistyczny dark ambient. "Morketid" to dźwiękowa wizja konkretnego okresu na Arktyce, gdy panuje noc polarna, wszystko wokół jest skute grubą warstwą lodu i słońce nie wychyla się ani na chwile poza horyzont. No cóż z ręką na sercu musze przyznać że nie znajdziecie na tym albumie nic nowego, co nie oznacza że nie jest on wart Waszej uwagi. Dla fanów zimnego, spokojnego dark ambientu pozycja godna polecenia. Trzeba ją słuchać z uwagą, za to odwdzięcza się znakomitym nastrojem: trzaskający mróz, delikatne szumy i drony, czasem troszkę fajnie dobranych sampli z jakimś słowem mówionym. Ktoś powie nic nowego, to wszystko można spotkać na setek innych płyt z tego gatunku. Tak, tylko panu Tedeschi znakomicie udaje się wprowadzić słuchacza w stan wyciszenia i relaksu, do tego wspaniale kreuje odhumanizowany klimat. Jeśli lubicie Instincts lub Hazard czy też podoba się Wam np. składak wydany przez rodzimy Fluttering Dragon pt. "The Last Bleak Days" to śpieszcie się bo Netherworld "Morketid" jest limitowany tylko do 500 sztuk. Polecam fanom gatunku!

Ocena:
7,5/10

Lista utworów:
1. Dreaming Arctic Expanses
2. New Horizons
3. Morketid
4. Jokul
5. North Pole
6. Virgin Lands

www.glacialmovements.com
www.myspace.com/glacialmovements

Komentarzy: 0 02.08.08 - 04:05

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture