Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Hyoscyamus Niger - Sen / W Świecie Pana Heina (2008)

Hyoscyamus Niger ”Sen / W Świecie Pana Heina”
CD-r 2008 <wydanie własne>

Kolejny singiel pochodzącej z Oławy grupy Hyoscyamus Niger na którym spełnia pokładane w niej nadzieje. Zespół posiada na tyle wysoki poziom by ze spokojem nagrać wreszcie debiutancką płytę i poszukać wydawcy.
”Sen/W Świecie Pana Heina” to zbiór 5 utworów doskonale znanych wszystkim fanom - ”Sen” i ”Kwiat ciszy we mgle” (wersje syntetyczne), jeden utwór pochodzący z singla, z września 2006 roku (”Sen - Ofensywa 2005”) oraz dwie kompozycje koncertowe z Legnicy ze stycznia bieżącego roku. Muzyka jaką wykonuje Hyoscyamus Niger to intrygująca mieszanka psychodelicznego cold/dark wave - mocne pulsujące bity, zimna elektronika, klawiszowe melodie, niebanalne czasem transowe aranżacje. Sami muzycy na oficjalnej stronie internetowej definiują swoją muzykę jako: elektroniczna psychodela, psychedelic cold wave czy też electro-dark wave, trudno się z nimi nie zgodzić.
Tyle o muzyce, teraz pora na główne atuty ”czarnego lulka” mianowicie mam na myśli teksty i śpiew Tomka Sokołowskiego. Dogłębne liryki (śpiewane w języku ojczystym) dotyczące m.in.: ludzkiej egzystencji i samotności zmuszają do myślenia co nie jest niestety regułą na polskiej scenie. Wokal Sokołowskiego cechuje niezwykłe zaangażowanie i charyzma. Niejednolity, urozmaicony śpiew czasem dosyć mocny i wysoki potrafi zaskoczyć chwilami np. szeptem. Miałem niewątpliwą przyjemność być na koncercie 26 stycznia w Legnickim Centrum Kultury, z którego dwa zarejestrowane utwory znalazły się na tym singlu. Główną uwagę na siebie skupiał właśnie Tomek Sokołowski, jego zachowanie sceniczne przypomina bardziej nawiedzoną wersje Iana Curtisa z Joy Division. Aż się prosi by na następnym wydawnictwie umieścić materiał video ze znakomitym scenicznem show oławian. Myślę że Hyoscyamus Niger jest na dobrej drodze by namieszać wkrótce na rodzimym ryneczku. ”Sen / W Świecie Pana Heina” to tylko kwadrans muzyki a cieszy jak diabli. Polecam.

Ocena:
7,5/10

Lista utworów:
1.Sen (wersja syntetyczna)
2. Kwiat ciszy we mgle (wersja syntetyczna)
3. Sen (Ofensywa 2005)
4. W świecie pana Heina (wersja koncertowa)
5. W izolacji (wersja koncertowa)

www.hniger.info

Komentarzy: 4 07.08.08 - 19:43

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture