Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Infestation - Bastion Intouchable (2008)

Infestation - "Bastion Intouchable"
Rage in Eden 65 <digipack CD 2008>

Oto kolejny debiutant w katalogu Rage In Eden Records. Infestation to jednoosobowy francuski projekt za którym kryje się krótkowłosy jegomość Louis Carrier. Wydawca informuję iż "Bastion Intouchable" opisuje niekończącą się determinację mniejszości francuskiej w prowincji Québec która przetrwała wieki asymilacji i daje sobą jasne świadectwo, że ta walka nie jest bezcelowa. Dobrze że wytwórnie podają opisy płyt bo tu ułatwia wybór w zakupie spośród wielu dostępnych dzisiaj tytułów, choć trzeba też powiedzieć że czasem opisy potrafią być nierzetelne, mylące i co najważniejsze zdarza się że mijają się niestety z prawdą.
Stworzenie "Bastion Intouchable" zajęło młodemu francuzowi aż 4 lata, trudno mi ocenić czy słychać w muzyce tak długi okres pracy ale jestem pewien że ten czas nie poszedł na marne. Może nie ma on takiej siły rażenia jak znakomity album March of Heroes - "March for Glory" ale fanom militarnych brzmień powinien sie podobać. Ten materiał trwający nieco ponad godzinę zaskakuję ogromną energią, głównie dzięki galopującym partią perkusji, mocnemu wokalowi i marszowym rytmom. W zasadzie tylko neoklasyczne intro (przypominające Storm Of Capricorn) jest jednym z niewielu spokojnych i nastrojowych momentów na tym wydawnictwie. Dalej już mamy orkiestralne gwałtowne aranżacje, raczej szybkie perkusyjne tempo, które nadaje rytm dla śpiewu Louis’a. Słychać wyraźnie w muzyce Infestation inspiracje takimi projektami jak Triarii, Puissance czy choćby In Slaughter Natives. Natomiast wokal najbardziej kojarzy mi się z zespołami ze sceny metalowej. W połączeniu z mocną, bombastyczną muzyką robi to bardzo ciekawe połączenie. Wydaje mi się że przydało by się w muzyce Infestation więcej urozmaicenia, dla mnie jest to największa wada tego albumu. Wszystko jest tutaj jak to się mówi w slangu młodzieżowym ”na jedno kopyto”. Perkusja wali z dużą szybkością, wokalista wydziera się ile ma sił w płucach, brakuje mi trochę oddechu, rozejrzenia się…Choć z drugiej strony czy na polu walki jest czas na wyciszenie i spokój?
Myślę że Ci słuchacze którzy oczekują mocnej, pełnej energii militarnej muzyki przez ponad godzinę w towarzystwie Infestation będę czuli się dobrze. Oni mogą sobie do ogólnej oceny dodać jedno oczko. Myślę że po Infestation możemy się w przyszłości spodziewać dużo dobrych dźwięków. Obiecujący debiut!

Ocena:
6,5/10

Lista utworów:
1. intro - un crime contre l'humanite [2:4]
2. aneanti [8:35]
3. interlude - mesures de guerre [1:14]
4. en garde! [4:18]
5. notre combat de raison [7:27]
6. fleur de lysee [4:24]
7. au sommet de l'etre [7:8]
8. interlude - l'acte a l'union [3:37]
9. devorante loyaute [7:31]
10. a la vie comme a la mort [5:3]
11. bastion intouchable [13:23]

www.waroffice.org

Komentarzy: 0 22.11.08 - 02:08

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture