Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture (2007)

Frozen Faces "Broken Sounds of a Dying Culture"
Wrotycz Records 2007 (WRT005)

Dobrze pamiętam jak dowiedziałem się że kolejnym wydawnictwem poznańskiej wytwórni Wrotycz Records jest poboczny projekt Liny Baby Doll z Deutsch Nepal to miałem mieszane uczucia. Z jednej strony czułem się mocno zadowolony i pełen podziwu ze tak znana postać zdecydowała się na wydanie swojej płyty w polskiej młodej wytwórni, natomiast czułem również podskórnie niedosyt gdyż zwyczajnie nie jestem fanem jego dokonań. "Broken Sounds of a Dying Culture" to reedycja limitowanej płyty winylowej oryginalnie wydanej przez Entartete Musikk w roku 1996. Wszystkie utwory poddano ponownemu masteringowi, dodano dwa bonusy z 7" EP "Religion of Hate" w rozszerzonych wersjach.
Ku mojemu zaskoczeniu z przyjemnością musze przyznać że bardzo jestem zadowolony iż ukazało się to wznowienie. "Broken Sounds of a Dying Culture" to niesamowicie wciągający i transowy album. Brudne brzmienie, zniekształcony powolny wokal, nieskomplikowane, minimalistyczne aranżacje. Nie trzeba najnowszego sprzętu i masy atakujących uszy fajerwerków w postaci bogactwa sampli i dźwięku Digital Theatre System (DTS) by pojawiły się u słuchacza satysfakcja i gęsia skórka na całym ciele. "Broken Sounds of a Dying Culture" ze swoim brudem, monotonnością a zarazem nieprzewidywalnością z każdym kolejnym przesłuchaniem wciąga w swoje macki wprowadzając w swoisty trans. Co ciekawe ponoć Lina Baby Doll nagrywał ten album w zatęchłej, obskurnej piwnicy Rogera Karmanika co choć troszkę może Wam przybliżyć klimat i brzmienie albumu. Płytę polecam fanom industrialu a szczególnie sympatykom takich grup jak choćby Throbbing Gristle, oraz tym którym przypadły do gustu wczesne dokonania szefa Cold Meat Industry (Brighter Death Now) i oczywiście Deutsch Nepal.
Jako bonus do "Broken Sounds of a Dying Culture" dodano dwa utwory z siedmiocalowej epki zatytułowane "Religion of Hate" i "Over the Barricades". Nie odstają one zbytnio od poprzednich numerów, charakteryzuje je nieco bardziej brudne (chropowate) brzmienie i są one bardziej wypieszczone (dopracowane). Wypada mi pogratulować Iwonie i Szymonowi z Wrotycz Records za kolejne bardzo dobre wydawnictwo i prosić o kolejne takie perełki! Warto wspomnieć o gustownym opakowaniu: kartonowa obwoluta formatu A5 z ładnymi grafikami. Polecam!

Ocena:
8/10

Lista utworów:
1. Frozen Faces
2. She's Floating Marble
3. Dying Culure
4. Solitude
5. A Tool Cleaning Up
6. The Naked Eye
7. Doors Closed to the History
8. Hostory
9. Never Trust Anyone
10. Religion of Hate (bonus)
11. Over the Barricades (bonus)

www.wrotycz.com

Komentarzy: 0 16.12.08 - 02:51

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture