Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Gothycka Mucha :: IAMX - Live in Warsaw (2008)

Koncert IAMX w warszawskim studiu im. Agnieszki Osieckiej z pewnych powodów był wyjątkowy. Po pierwsze - jest to studio należące do Polskiego Radia. Po drugie - był on bezpośrednio transmitowany na cały kraj i każdy mógł go sobie za darmo posłuchać... i nagrać. Po trzecie - w środku wytworzyła się specyficzna, intymna atmosfera, niemożliwa do osiągnięcia gdzie indziej - radiowe studia tak po prostu mają.

Nie ukrywam, że czekałem na tę płytę z zaciekawieniem. Posiadam kilka własnoręcznie nagranych koncertów z Trójki, ale niezwykle rzadko się zdarza, żeby artysta decydował się je wydawać w formie oddzielnej płyty - a szkoda, bo zazwyczaj są to koncerty bardzo dobre albo i doskonałe. Wybrana forma (maksymalnie 50 minut muzyki plus ewentualne bisy poza anteną) zmusza muzyków do staranniejszego dobierania repertuaru i właściwego ułożenia go - bo to przecież żywa wizytówka docierająca do milionów osób w Polsce i nie tylko. Z tego zadania IAMX wyszedł obronną ręką - z rzeczy przeze mnie oczekiwanych zabrakło jedynie After every party I die i This will make you love again.

W tym momencie każdy, kto był w Warszawie powie: "moment, ale przecież After every party I die było! W bisie, ale było!". I tu dochodzimy do pierwszego problemu związanego z płytą – nie zawiera ona całości koncertu, bo wyleciały z niej dwie piosenki - After... i Skin vision. O ile brak tej drugiej jestem w stanie przeżyć bez większych problemów, to tej pierwszej już nie bardzo. Drugim problemem jest to, że piosenki "pozajączkowały" - Lulled by numbers zamieniło się miejscami z Mercy, a Missile z setu głównego wylądowało... w bisach. To ostatnie akurat na płycie wypada fajnie - publiczność ładnie dośpiewuje Chrisowi tekst i faktycznie atmosfera jest "bisowa" - ale autentyczność koncertu sporo na tym traci. Trzecim problemem (na szczęście już ostatnim) jest realizacja dźwięku. Słuchając płyty byłem zdziwiony, że czasem zespół brzmi jak zza ściany, że są zauważalne różnice w poziomie głośności i tak dalej, bo doskonale pamiętałem, że w radiu brzmiało to zdecydowanie lepiej. I faktycznie - gdy odpaliłem posiadaną płytę z nagraniem koncertu, zabrzmiała ona lepiej. Nie wiem, czy Krzyś grzebał jeszcze nad płytą w domowym studio, czy może zawinił finalny mix, w każdym razie można to było zrobić lepiej.

Pomimo wymienionych wyżej problemów Live in Warsaw warto mieć – przede wszystkim jako bardzo fajną pamiątkę po doskonałym koncercie. Ale także jako zapis chwili – dzień po doskonale przyjętym koncercie na Castle Party w Bolkowie, na fali rosnącej popularności w Polsce, z fenomenalnie reagującą publicznością zgromadzoną w studiu. Z tego zadania ta płyta wywiązuje się doskonale.

OCENA: 7,5/10

Utwory:

1. The alternative
2. Bring me back a dog
3. The negative sex
4. President
5. Mercy
6. Lulled by numbers
7. Kiss and swallow
8. Spit it out
9. Song of imaginary beings
10. Missile
11. Your joy is my low


Skład: Chris Corner (voc, b, g, k, prog), Dean Rosenzweig (g, b, voc), Janine Gezang (key, voc, b), Tom Marsh (dr)

www.iamx.eu
www.myspace.com/iamx

Komentarzy: 0 22.02.09 - 18:15

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture