Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Sleep Research Facility - Nostromo (2007)

Sleep Research Facility - "Nostromo"
Cold Spring [CSR34CD]
CD '2007 [69:25]

Nie dziwię się że Cold Spring zdecydowało się na reedycję tego albumu. Pierwotnie "Nostromo" ukazał się w 2000 roku i jest debiutem Kanadyjczyka Kevin’a Doherty kryjącego się pod nazwą Sleep Research Facility. Nowsza wersja zawiera jeden bonusowy utwór pt. ”Narcissus”, ładniejszą szatę graficzną, remasteringiem zajął się Frederic Arbour z Visions oraz szef wytwórni Cyclic Law. "Nostromo" jest inspirowany znakomitym, kultowym filmem Ridley’a Scotta “Alien”, w naszym kraju bardziej znany jako ”Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo”. Choć film powstał równo 30 lat temu, wciąż zachwyca wykonaniem i przez fanów gatunku uważany jest za najlepszą część kosmicznej sagi o walce z Obcym. Pamiętam gdy pierwszy raz oglądałem ten film byłem pod ogromnym wrażeniem wyśmienitej kreacji aktorskiej Sigourney Weave.

Według mnie debiut Kanadyjczyka bardzo dobrze odzwierciedla nastrój statku kosmicznego Nostromo. Wszechobecny chłód i odizolowanie, trudne do opisania wrażenie ogromnych odległości, brak bezpieczeństwa któremu trzeba stawić czoło sam na sam. Muzyka nie daje bezpośredniego wrażenia obcowania ze złem, jest ono poza zasięgiem wzroku ale każdy czuje jego oddech na własnej skórze… Subtelne budowane napięcie i nastrój strachu to bezsprzecznie najmocniejsze atuty "Nostromo". Nie oczekujcie po nim bogactwa brzmień i sampli. Sześć solidnych długich i jednostajnych dark ambientowych utworów których pewnie wielu z Was określiłaby po pierwszy przesłuchaniu jako zbyt monotonne. Ale czy to jest wada? Dla mnie nie, bo ja lubię takie płyty, szczególnie wieczorową porą, obowiązkowo ze słuchawkami na uszach. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko by płyta trwała maksymalnie 50 minut, przy ponad godzinnym albumie nie zawsze jestem w stanie wytrzymać do ostatnich sekund…

Dla lepszego odbioru polecam włączyć sobie najlepiej na kinie domowym film a zaraz po tym posłuchać płyty – zaręczam satysfakcja gwarantowana. Dobra robota.

Ocena:
7,5/10

Lista utworów:
1. A-Deck
2. B-Deck
3. C-Deck
4. D-Deck
5. E-Deck
6. Narcissus (bonus)

www.resonance-net.com
www.myspace.com/sleepresearchfacility
www.coldspring.co.uk
www.myspace.com/coldspring

Komentarzy: 0 02.04.09 - 23:38

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture