Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Horologium - Earthbound (2008)

HOROLOGIUM – Earthbound
Old Europa Cafe 2008 <OECD 107>

Grzegorz Siedlecki wciąż w wysokiej formie.”Earthbound” ukazał się nakładem Old Europa Cafe co bez wątpienia należy uznać za sukces. Po dwóch epkach i jednym splicie jest to już czwarte wydawnictwo Horologium w tej jakże zasłużonej i szanowanej włoskiej wytwórni. Tylko pogratulować! ”Earthbound” jest najbardziej gościnną płytą w dorobku zielonogórskiego projektu. Zdominowana w zasadzie przez Troy’a Southgate z H.E.R.R. ale trzeba również wymienić pozostałych gości - Maria Southgate, Merissa d'Erlette i Eustacia Vye.
Muzycznie Grzegorz S. dalej nie ułatwia recenzentom roboty tworząc kolejny materiał trudny do zaszufladkowania. Styl jego grania jest już dosyć rozpoznawalny: wielowarstwowe melodyjne aranżacje, orkiestralne motywy i wokalizy żywcem wycięte z opery, marszowe rytmy, neoklasyczne melodie wsparte energią industrialu. Ten szalony mariaż jest już nam znany jednak muzyka dalej intryguje, zaciekawia i wydaje być się bardziej dopracowana i przemyślana. Na ”Earthbound” dźwięki Grzegorza pełnią rolę drugoplanową. Na pierwszy plan wysuwa się głos Troy’a Southgate. Cechuje go nie tylko opanowanie i nienaganny akcent ale przede wszystkim emocje których tak bardzo mi czasem brakuje na przydługich utworach H.E.R.R. W piątej kompozycji ”The Watchers (Between The Ages)” daje takiego czadu że niejeden punkowy krzykacz nie powstydziłby się takiego wyziewu z płuc. Teksty również głownie Jego autorstwa inspirowane twórczością Oswald’a Spengler’a, Hermana Hesse oraz Friedrich’a Nietzsche przedstawiają kontrowersyjną, nieco filozoficzną wizję otaczającego nas świata, dają dużo myślenia i zmuszają do refleksji…Na płytach H.E.R.R. melodeklamacje zdarzają się zbyt monotonne i mało urozmaicone. Na ”Earthbound” Southgate dostosowuje się do wysokiego poziomu Siedleckiego udowadniając że prócz nienagannego akcentu potrafi równie dobrze wyrażać emocje i budować napięcie. Na koniec dodam tylko że płyta jest wymagająca i dosyć trudna w odbiorze. Warto mieć na oryginale. Rekomendacja!

Ocena:
8,5/10

Lista utworów:
1. Introduction: Dionysus Vs. Apollo (2:36)
2. Elegy For The Mediocre, Lesson To The Worthy (6:11)
3. The Return Of The Sun (3:10)
4. Nasz Wieczny Smiech (5:04)
5. The Watchers (Between The Ages) (5:58)
6. The Immoralist Creed (7:46)
7. Ogniste III (5:37)
8. Untitled (7:36)

www.myspace.com/horologium
www.machtmuzik.blogspot.com
www.oldeuropacafe.com
www.myspace.com/oldeuropacafe

Komentarzy: 0 30.04.09 - 21:45

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture