Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

LadyBergamoth :: Implant - Fading Away EP (2006)

Label: Alfa Matrix, Premiera: 27.VI.2006

1. Fading Away
2. Your World (Continental Drift Mix by IMPLANT)
3. No Danger
4. Fading Away (ZOMBIE GIRL mix )
5. Was It Always This Way? (LEAETHER STRIP mix)
6. Murderous Thoughts (CUT.RATE.BOX mix)
7. You Push Me
8. Your World (NOISUF-X mix)
9. Fading Away (MILLIMETRIC mix )
10. You Push Me (C-DRONE-DEFECT mix)
11. Fading Away (AUTO AUTO mix )
12. Murderous Thoughts (NEGATIVE FORMAT mix)

Belgijski IMPLANT tworzą Len Lemeire i Jan D'hooghe, zespół istnieje od 1992 roku i ma na koncie kilka pełnometrażowych produkcji i mini-albumów, a obecne EP jest preludium do ósmej z kolei płyty. Panowie przyzwyczaili już nas do bardzo szerokiego spectrum swej muzyki, w której można doszukać się elementów od EBM, Electro, Dark Techno, Trance do Electro-Clashu, i tak jest również w tym wypadku. Przy „Fading Away” ponownie do współpracy zaprosili Anne Clark, oraz kilku innych gości, między innymi Leather Strip, który nie tylko zrobił mixa, ale i udzielił się wokalnie, pod postacią Clausa Larsena.

Początkowo zupełnie mnie ta produkcja nie przekonywała, ale po kilku razach okazała się całkiem znośna i sympatyczna, chociaż na co dzień raczej nie słucham takiej muzyki za bardzo. W całości płyta nie powala, nie jest też na pewno zbyt odkrywcza, ale ma kilka ciekawych momentów, o sporym potencjale parkietowym.

Zwłaszcza zasługuje na to pierwszy tytułowy „Fading Away”, z dyskotekowym zacięciem i nieco mrocznym, hipnotycznym wokalem, oraz jakby plemiennymi bębenkami. „Your World (Continental Drift Mix by IMPLANT)” to nieco „staromodna” względnie klasyczna dla tego gatunku melodyjka z klaustrofobicznym wokalem w wykonaniu Anne Clark. „No Danger” - klimatycznie coś między „Mission Impossible” a „Archiwum X”. „Fading Away (ZOMBIE GIRL mix)” z dodatkowym, ciekawie się komponującym udziałem wokalnym Renee Cooper-Komor z Zombie Girl. „Was It Always This Way? (LEAETHER STRIP mix)” to wyjątkowy, zapadający w pamięć duet Anne Clark i Clausa Larsena. Kawałek „Murderous Thoughts (CUT.RATE.BOX mix)” zaczyna się jazgotem, a następnie natychmiast porywa na zaciemniony parkiet. Po kompletnej combichristowej sieczce w postaci „You Push Me” zaskakuje liryczne niemalże „Your World (NOISUF-X mix)” z towarzyszeniem po raz kolejny głosu Anne Clark i quazi-pianina. Jako ostatnie z ciekawszych rzeczy mamy miękkie i łagodne „Fading Away (AUTO AUTO mix)”, bardzo wyciszone w stosunku do oryginału.

Album, choć momentami zbyt dosadnie ociera się o dyskotekę, ogólnie „ma coś w sobie”, i zwolenników tego rodzaju muzyki raczej nie zawiódł, dając równocześnie przedsmak pełnometrażowego albumu „Audio Blender”, który z udziałem Anne Clark, Jean-Luca de Meyera (Front 242), Sofie Deykmans, Eriki Dunham (Unter Null) i ponownie Jennifer Parkin (Ayria), według planów ukaże się pod koniec września.11 sierpnia 2006
(Tekst pierwotnie opublikowany na ebm.stu.pl)

Komentarzy: 0 21.05.09 - 03:17

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture