Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 10518
Rozpoczętych wątków : 6205
Odpowiedzi : 24085
Wspieramy

LadyBergamoth :: Anders Manga - Left of an All-Time Low (2006)

Label: Vampture Records, Premiera: 13 I 2006

1. This Circle
2. Empire On the Sun
3. Mutiny
4. Gypsy
5. Bloodletting On the Kiss
6. Glamour
7. What's that Hell in your Heaven
8. Character in Charm
9. Innocence End
10. Bad Girls Go to Hell
11. Surrender

W przeciwieństwie do poprzedniej płyty, tym razem Anders Manga wysmyczył bardzo ładną, miłą wizualnie okładkę. Druga płyta “Left of an All-Time Low” od stycznia jest już w sprzedaży a na ich stronce są do obejrzenia klipy do 3 utworów. Po pierwszym przesłuchaniu kręciłam nosem rozczarowana i chciałam napisać, że nowa płyta jest bardziej elektroniczna w hałaśliwym sensie, i nie jest to krok naprzód w muzycznej audiobiografii. Żw wokal jest melodyjny, ale tło nazbyt zaśmiecone, i że w przeciwieństwie do pierwszego albumu nie da się tego w całości długo słuchać. Jednak aby osądzić uczciwie, obadałam wielokrotnie, i wyszło na to, że chociaż nie ma na tym krążku takich ewidentnych perełek, jak na „One Up for the Dying”, to jednak jest to nadal kawał dobrej roboty i wciąga. Jak i poprzednio mamy mocny, charakterystyczny, wyeksponowany wokal – głównie z tego względu chce się słuchać dalej, a potem już samo wchodzi... Produkcja mniej przebojowa, ale jest na czym „ucho zawiesić”, i jeśli ktoś zasmakował w poprzedniej, to i ta mu podejdzie, bo choć „ostrzejsza”, skonstruowana jest w podobnym stylu. Trochę amerykańska, trochę oldskulowa, okraszona oryginalnym specyficznym wokalem muzyka.

Płyta zawiera 10 oryginalnych kawałków i jeden cover metalowego numeru z 1984 roku. „This Circle” – to jeden z najmocniejszych momentów na płycie, dzięki szybkim bitom od pierwszej chwili jest ostro, mocno, szybko i podrywająco, z wpadającą w ucho frazą refrenową i plamami „gotyckiego” szeptu. Na poprzedniej płycie było kilka balladowych kwiatków, „Empire On the Sun” zdaje się najbardziej kontynuować tamten klimat i melodykę. Dalej „Mutiny” z wkręcającym refrenem i świetna dynamiczna wersja „Gypsy”, z repertuaru heavy metalowego Mercyful Fate. Numer pięć to spokojniejsze, bardziej minimalistyczne „Bloodletting On the Kiss”, z wykrzyczaną tytułową wstawką. Po tym żywiołowe „Glamour” i nijakie „What's that Hell in your Heaven”, po których czas na „Character in Charm ” – smakowity wachlarz głębi wokalnych, trochę gorzej z partią instrumentalną, w której sporo zaśmieconej dyskoteki. W każdym razie jeden z bardziej zapamiętywalnych numerów. Kolejne blade „Innocence End”, po nim „Bad Girls Go to Hell”, nieco irytujący utworek w stylu dark discoteque hits, a na zakończenie spokojny patetyczny popis wokalno-fortepianowy w postaci „Surrender”.

Jeśli komuś podobała się pierwsza płyta, to na pewno warto sięgnąć i po tę, i zapoznać się z efektem połączenia basów z głosem wznoszącym się momentami do poziomu żyletki pełgającej po szkle, z odrobiną dyskotekowych, parkietowych elementów. Świetne „One Up for the Dying” pokazywało, że Anders Manga ma potencjał i potrafi tworzyć ciekawą, specyficzną, oryginalną muzę, „Left of an All-Time Low” jest na pierwszy rzut oka mniej „przebojowa”, ale mimo to ma do zaoferowania gamę interesujących dźwięków.


19 kwietnia 2006
(Tekst pierwotnie publikowany na ebm.stu.pl)

Komentarzy: 0 01.06.09 - 02:28

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture