Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Accomplice Affair - Jezioro Wspomnień (2007)

ACCOMPLICE AFFAIR "Jezioro Wspomnień"
CDr '2007 [44:05]
My Hands Music

W mojej recenzji płyty ”Samotny Horyzont” pożaliłem się trochę że nie znam wcześniejszych dokonań Accomplice Affair i po kilkunastu dniach znalazłem w swojej skrzynce pocztowej poprzednie dwa wydawnictwa Przemka Rychlika. Na pierwszy ogień wziąłem "Jezioro Wspomnień" z prozaicznego powodu – po prostu spodobał mi się tytuł.
Musze przyznać że drugi album Przemka bardziej przypadł mi do gustu. Dalej jest mrocznie i spokojnie ale nieco więcej się dzieje. Muzyka jest mniej jednolita jak ”Samotny Horyzont” choć klimat zdecydowanie ma podobny. Osiem sennych muzycznych krajobrazów kolejny raz wprowadzają w zadumę i pełny stan wyciszenia. Bardzo fajnie słucha się ich w deszczowe popołudnie. Ambientowe plamy przeplątają się z często minimalistyczną i jazgotliwą gitarą tworząc ciekawe czasem psychodeliczne momenty, kierując muzykę w rejony progresywnego rocka. Ten motyw mi się spodobał i bardzo bym się ucieszył by autor podążył w przyszłości w tym kierunku. Pewną nowością jest szczątkowy wokal który pełni zapewne ważną rolę w kreowaniu nastroju ale ze względu na słabą jakość nagrań trudno jest niekiedy zrozumieć mi tekst. Pewnie są to fragmenty wierszy dołączonych do wkładki ale nie jestem w stanie tego zweryfikować bo mam okrojoną wersją promo. Dla mnie "Jezioro Wspomnień" jest krokiem w dobrym kierunku, na naszym krajowym ryneczku jest tworem dosyć osobliwym i nietuzinkowym. Dziwi mnie dlaczego Przemek zdecydował się wydać płytę pod własnym szyldem - My Hands Music. Pod względem wytwórni płytowych nasz kraj zaskakuje mnogością, z jakością również jest całkiem nieźle. Nie lepiej zając się muzyką a promocję i dystrybucję zostawić profesjonalistą?
Dla tych którzy szukają odskoczni od codzienności myślę że Accomplice Affair tworzy odpowiedni soundtrack do rozmyślań i wspomnień.

P.S.
Płyty Accomplice Affair możecie posłuchać na antenie naszego Radia.

Ocena:
7/10

Lista utworów:
1. Kropla deszczu
2. Niekończąca się opowieść
3. Spadający liść
4. Ukryty czas
5. Na szczycie olbrzymiej góry
6. Zachód słońca
7. Jezioro wspomnień
8. Cisza

www.accompliceaffair.za.pl

Komentarzy: 0 15.07.09 - 22:53

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture