Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: Scontrum act VIII (2008)

Scontrum act VIII - March of Heroes / Phragments / Across the Rubicon
War Office Propaganda [WOP 48]
CDr '2008

Serię Scontrum chyba nikomu w naszym kraju nie trzeba bliżej przedstawiać. Wśród militarystów cieszy się uznaniem ze względu na udział często znanych i renomowanych projektów ale również dzięki nietypowemu opakowaniu: rozkładana drewniana okładka robi wrażenie i ładnie się prezentuje na półce. Ja posiadam tylko cztery, Ci którym udało się zdobyć wszystkie zapewne czują dumę gdy prezentują znajomym swoją płytotekę.
Ostatnia póki co ósma część według mnie jest jedną z najlepszych. Skład jaki udało się zebrać jest bardzo mocny. Zaczyna Francuz Romain z March Of Heroes. Jego debiutancki album “March For Glory” zrobił spore zamieszanie i jest według mnie jednym z najmocniejszych punktów w katalogu War Office Propaganda/Rage In Eden. Tym razem Romain również nie zawodzi: trzy utwory nawiązujące do walk o Stalingrad wgniatają w fotel od samego początku. Tworzą niezwykle filmowy klimat walk na froncie: marszowe rytmy, wyjące wielkie trąby i sample w języku rosyjskim. Świetne symfoniczne-wojenne granie z nutką neoklasyki – palce lizać.
Kolejne trzy utwory są autorstwa Mateja ze słowackiego Phragments. Jego poprzednia płyta “Earth Shall Not Cover Their Blood” wydana przez Malignant Records znalazła się w moim top dziesięć ubiegłego roku. Kolejne trzy utwory i znów jestem usatysfakcjonowany: bombastyczne brzmienie, neoklasyczne melodie, militarny nastój i jakże celnie budowane napięcie. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, całość jest dopracowana i dopieszczona wręcz książkowo. Polecam Phragments nie tylko fanom wojennego nurtu.
Ostatnie trzy kompozycje należą do rodzimego projektu Across the Rubicon. Gościnnie pojawili się na nich Troy Southgate (H.E.R.R. - deklamacje) oraz Karol Skrzypiec (IV Lab - fortepian). Kawałki Across the Rubicon wzbogacają deklamacje bazujące na poematach: "A Solder" (Robert Frost), "Survivors" (Siegfried Sassoon) i "Upiór" (Alicja Pomian-Pocerska). Charakterystyczne wojenne sample, marszoweo rytmy, chóralne śpiewy, podniosła atmosfera – taką muzykę zaprezentowali nasi rodacy. Co ważne nie odstając zbytnio poziomem od kolegów z zagranicy.
Scontrum act VIII stanowi pozycje nie do pominięcia dla fanów wojennego gatunku. Płyta jest już niedostępna u wydawcy, 364 kopii zostało szybko wyprzedanych ale warto się natrudzić i poszukać choćby na licznych w naszym kraju giełdach internetowych. Polecam nie tylko mundurowym!

Ocena:
8/10

Lista utworów:
1.March OF Heroes - Stalingrad... Our Last Hope Act 1
2.March OF Heroes - Stalingrad... Our Last Hope Act 2
3.March OF Heroes – Stalingrad... Our Last Hope Act 3
4.Phragments - Utopia
5.Phragments - Eruption
6.Phragments – Tragedy
7.Accros The Rubicon - A Soldier
8.Accros The Rubicon - Survivors
9.Accros The Rubicon - A Ghost

www.waroffice.org
www.rageineden.org
www.myspace.com/marchofheroes
www.myspace.com/phragmentsindustrial

Komentarzy: 0 16.07.09 - 19:41

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture