Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Tomasz :: Inner Vision Laboratory/Roto Visage - Cinema Stain (2009)

Inner Vision Laboratory & Roto Visage "Cinema Stain"
CD'r '2009 [NAP 011]
(limit do 200 kopii)

Jedenasta już płyta w katalogu No Angels Prod. to według mnie jeden z najmocniejszych punktów tarnobrzeskiej wytwórni. Jeśli dobrze liczę jest to trzecia kolaboracja wydawnicza z Beast Of Prey. Wydanie profesjonalne: drukowany CDR oraz wkładka z dodatkową grafiką, opakowanie typu slim dvd box. Na potrzeby oprawy graficznej tego wydawnictwa, wykorzystane zostały zmodyfikowane fotografie autorstwa Karoliny Kosowicz. Musze przyznać że ładnie się to prezentuje.
"Cinema Stain" to również efekt współpracy - Inner Vision Laboratory (Karol Skrzypiec) i Roto Visage (Jason Popejoy). Amerykański projekt zawsze kojarzyłem z nudnym, długim dronowym graniem które w ostatnim czasie bardzo rzadko gości w moim odtwarzaczu. Okazało się że niepotrzebnie się martwiłem. Zamiarem obu twórców było stworzenie oryginalnej ścieżki dźwiękowej do nieistniejącego filmu grozy. Zaczyna się niepokojąco: szlochanie dziewczynki, depresyjne bardzo mroczne klawisze – klimat rodem z Transylwanii. Dalej również jest bardzo ciekawie: intensywne, urozmaicone utwory z mocno niezdrową atmosferą nie pozwalają słuchaczowi na chwile wytchnienia. Co chwilę muzyka atakuje mocnymi rytmami, różnymi dudnieniami, patologicznym dźwiękami ale mi z kolei przypadły do gustu wolniejsze, spokojniejsze momenty, kiedy wkrada się nutka melancholii. Gdy nagle okazuje się że bestia ma jakieś uczucia, jest mała szansa na uratowanie własnej skóry. Bądź też całkowicie odwrotnie: ofiara już wie że nie ma szans na ocalenie, trzęsąc się ze strachu oczekuje na spotkanie z obcym. By w końcu z ulgą odejść z tego nędznego świata…
Lubicie się bać i słuchać muzyki przy zgaszonym światłe? Jeśli tak to sięgnijcie po "Cinema Stain" – wrażenia gwarantowane. Limit do 200 kopii także kto pierwszy ten lepszy! Warto wyciągnąć drobne.

Ocena:
8/10

Lista utworów:
01. Opto Mechanical Projection
02. Where It Sleeps
03. The Crippling
04. Ritual Scarification
05. No Further Questions
06. Bad Memories
07. Porcelain Doll
08. I'll Be Looking At You

www.no.angels.glt.pl
www.beastofprey.com
www.myspace.com/ivlab
www.myspace.com/rotovisage

Komentarzy: 0 04.08.09 - 16:27

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture