Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: All Sounds Allowed - All Sounds Allowed (2007)

All Sounds Allowed - All Sounds Allowed
Wydawca: wydanie własne
Rok wydania: 2007
Nośnik: CDr

"Wszystkie Dźwięki Dozwolone" - nazwa tego zespołu to nie jedynie chwytliwe hasło reklamowe ale przede wszystkim swoista definicja ideologii jaką muzycy All Sounds Allowed się kierują. Blachy, metalowe rury, młotki, łańcuchy, beczki, plastikowe kanistry, szlifierki i piły - to tylko część "instrumentarium" tej wrocławskiej ekipy robotniczej. Do tego dodajmy bas, wokal i szczyptę elektroniki. Czyżby z tego całego ekwipunku wyrastał polski następca Einsturzende Neubauten? Do tak dalekich wniosków może się nie posuwajmy, jednak nie da się ukryć, że w muzyce All Sounds Allowed wyraźnie czuć inspiracje najbardziej znanym przedstawicielem niemieckiej muzyki przemysłowej (zwłaszcza jego "środkowym" okresem działalności). Cała frajda polega jednak na tym, iż nasi rodacy nie kopiują wiernie zachodnich sąsiadów, ale kreują swój styl i charakter, dodając sporo własnych pomysłów i rozwiązań oraz wplatając również elementy właściwe dla innych gatunków muzycznych.

Płyta składa się z sześciu utworów z czego trzy zawierają partie wokalne, pozostałe zaś to kawałki instrumentalne. Wszystkie teksty śpiewane są w języku angielskim. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć All Sounds Allowed na żywo pamiętają zapewne, iż zespół w swoim repertuarze posiada również utwory z polskimi tekstami - często "autobiograficznymi" czy będącymi krytyką polskich warunków polityczno - religijno - społecznych, nie stroniącymi jednocześnie od poczucia humoru. To właśnie podczas koncertów widać, że muzyka jest dla All Sounds Allowed przede wszystkim dobrą zabawą (choć niejednokrotnie niesie ze sobą jakieś przesłanie).

Wracając jednak do zawartości płyty. Osobiście najbardziej podobają mi się utwory z wokalem. Numery instrumentalne wydają mi się pewną zabawą - eksperymentem, stanowiącym "przerywnik" pomiędzy właściwymi utworami. Na szczęście układ kawałków <wokal - instrumental - wokal itd.> sprawdza się w praktyce i całego albumu słucha się z przyjemnością. Jeśli musiał bym zaklasyfikować muzykę All Sounds Allowed do konkretnego gatunku byłaby to muzyka rockowa, przy czym większość tradycyjnych instrumentów, takich jak chociażby perkusja, zastąpiona została przez wszelkiej maści odpady przemysłowe.

Biorąc pod uwagę fakt, że materiał ten został zarejestrowany samodzielnie przez zespół, płyta brzmi bardzo przyzwoicie. Jedynie momentami nie do końca odpowiada mi korekcja "blach" i "bębnów" jednak jest to tylko kwestia osobistych preferencji.

Polecam zainteresować się All Sounds Allowed i nabyć (za symboliczną kwotę) opisywaną tutaj płytę, zwłaszcza, że osobiście nie potrafię wymienić żadnych krajowych zespołów, które tworzyły by podobną muzykę. Życzę zespołowi powodzenia i mam nadzieję, że wytrwa w swoim podejściu do muzyki.

Lista utworów:
1. Rust
2. Morning Rush
3. Mothertown
4. Improstalation 1 (Construction Site - Wroclaw)
5. Second Me
6. Improstalation 2 (Trip To Industrial Park - Wroclaw)

www.allsoundsallowed.com
www.myspace.com/allsoundsallowedband

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 18.11.09 - 01:47

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture