Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Griefer - Brute Force (2007)

Griefer "Brute Force"
Wydawca: Deterrent Industries
Numer katalogowy: DETERCD01
Rok wydania: 2007
Nośnik: CD (mniej niż 500 kopii)

Przemoc, gwałty, morderstwa, korupcja, nienawiść, zboczenia oraz wszelkie inne społeczne nieprawidłowości to stałe elementy zawartości "merytorycznej" gatunku zwanego power electronics. Kanadyjski Griefer na "Brute Force" ukazuje nam niebezpieczeństwa tego świata w nieco innym niż tradycyjne dla tego stylu wydaniu.

"Internet nie jest bezpiecznym medium, może być przedmiotem do zakłócania i dezorganizacji oraz niezamierzonych lub umyślnych naruszeń bezpieczeństwa i prywatności. Operacje na stronie mogą zostać dotknięte wieloma czynnikami będącymi poza naszą kontrolą. Operacja na stronie może nie być ciągła lub niezakłócona, bezpieczna czy prywatna." - to fragment tekstu jaki znajdziemy we wnętrzu opakowania "Brute Force". Jak więc nietrudno się domyślić tematem przewodnim tego albumu są niebezpieczeństwa czyhające w Sieci.

Griefer podąża drogą wytyczoną przez pionierów power electronics, wykazuje się przy tym jednak własną inwencją wplatając w typowe dla tego gatunku ściany hałasu m.in. trochę industrialnych elementów. Szum, zgrzyty, zniekształcenia, trzaski, łomoty i przesterowany "wokal" - wszystko to podawane nam było już setki (tysiące?) razy w mniej lub bardziej udanej formie. Nie ma się co oszukiwać, Griefer nie odkrywa przed nami niczego nowego. Jednak przecież nie o to chodzi w power electronics by na siłę szukać nowych środków. Ten gatunek sonicznej dewastacji rządzi się własnymi, sprecyzowanymi prawami. Niemniej jednak Griefer w tej ograniczonej stylistycznie formie potrafi przykuć uwagę, chociażby dzięki wspomnianym wyżej industrialnym elementom. Na "Brute Force" wciąż coś się dzieje, wciąż nowe narzędzia atakują słuchacza nie pozwalając na odczuwanie nudy. Na uwagę zasługuje również wydanie albumu: opakowanie zostało wykonane z czarnej, składanej na trzy części tektury, zaś wszystkie grafiki i teksty nadrukowane zostały srebrną farbą. Prezentuje się to bardzo ładnie i jednocześnie oddaje "klimat" płyty.

Płyta ta przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników gatunku, sądzę jednak, że zwolennicy szeroko pojętego industrialu również znajdą w dźwiękach Griefer coś dla siebie.

Lista utworów:
1. Pentagon Takes Network Offline
2. Mpack vs. Storm
3. Brute Force
4. Fucking Douchebag
5. Facebook
6. JSON
7. Malicious Iframe
8. Undetectable Virtual Machine

www.deterrent.net/griefer

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 19.11.09 - 15:18

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture