Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Korinth - Sign Of Eternal Return (2007)

Korinth "Sign Of Eternal Return"
Wydawca: Construct.Destroy.Collective
Numer katalogowy: CDC.013
Rok wydania: 2007 (reedycja)
Nośnik: CD (digi pack limit 500 szt)

Pochodzący ze Słowacji Construct.Destroy.Collective to label niewielki lecz w pewnych kręgach cieszący się już pewnym uznaniem, skupiający się przede wszystkim na promowaniu tamtejszej sceny. Po około rocznej przerwie oficyna ta przypomniała nam o swym istnieniu za sprawą reedycji opisywanego tutaj wydawnictwa Korinth "Sign Of Eternal Return" (pierwsze wydanie pochodzi z 2006 roku i ukazało się w nakładzie 111 sztuk). Zmianie uległa okładka albumu a płyta zapakowana została w elegancki digi pack.

Dla tych, którym nie dane było obcować z pierwszym wydaniem "Sign Of Eternal Return" należy się kilka słów wyjaśnienia. Inspiracją przy tworzeniu materiału była nietzscheańska koncepcja wiecznego powrotu (dla ścisłości koncepcja ta wywodzi się z czasów starożytnych a Nietzsche jedynie zaadoptował ją i rozwinął pod kątem własnej filozofii).

"Sign Of Eternal Return" to jeden czterdziestominutowy utwór, który stylistycznie zaklasyfikować można jako dark ambient. Jednak poza typowymi dla tego gatunku dźwiękami usłyszymy również elementy neoklasyczne (takie jak chóry czy orkiestracje), marszowe rytmy i deklamacje. Całość jest na tyle spójna, że tego rodzaju 'misz-masz' nie męczy zbytnio słuchacza a czterdzieści minut wydaje się dla niego czasem optymalnym. Muzyka ma dość duży zakres dynamiki, sporo się w niej (jak na dark ambient) dzieje, napięcie raz rośnie a raz opada. Co się zaś tyczy tematyki obranej przez Korinth; szczerze mówiąc koncept albumu nie wpłynął zbytnio na moje postrzeganie muzyki na nim zawartej. Sądzę nawet, że gdybym nie znał zaplecza ideologicznego "Sign Of Eternal Return" w żadnym stopniu nie wpłynęło by to na odbiór dźwiękowy.

Jeżeli jesteście już posiadaczami pierwszej edycji płyty zakup wznowienia, poza ładniejszym opakowaniem, nic wam nie przyniesie. W przeciwnym wypadku, polecam zapoznanie się z muzyką Korinth jak również innymi wydawnictwami Construct.Destroy.Collective.

www.constructdestroy.com

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 20.11.09 - 15:51

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture