Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Kostrzewa - Synowiec Wiatru (2006)

Kostrzewa "Synowiec Wiatru"
Wydawca: Vlkodlak Division
Numer katalogowy: Vlk-CD7
Rok wydania: 2006
Nośnik: CDr

Jednoosobowy projekt Kostrzewa jest, jak możemy przeczytać na stronie autora, przedstawicielem tzw. "pagan ambientu". Przyznam, że nie jestem znawcą tego typu muzyki, a to co dane mi było słyszeć w przeszłości, przedstawiało raczej niski poziom, tak więc podchodziłem do "Synowca Wiatru" z lekkim sceptycyzmem. Jak się okazało, nie do końca bezpodstawnie. Kostrzewa w swej muzyce stara się opisywać dawne, pogańskie dni, pełne chwały wojowników i jednocześnie codziennego życia słowiańskiego ludu. "Stara się" ponieważ jedynym elementem w jakim odczuwam tego pogańskiego ducha są teksty (wyśpiewywane moim zdaniem ze zbyt małym zaangażowaniem). Na ten stan rzeczy zapewne ma wpływ fakt, iż większość dźwięków powstała (jak podejrzewam) przy pomocy komputera i słychać to wyraźnie, co niestety czyni muzykę w pewien sposób syntetyczną. Sytuacji nie ratują klawiszowe plamy, które czasem budują klimat, częściej jednak popadają w sztampowość. Na wyróżnienie zasługuje ostatni utwór na płycie: "Jeździec w śniegu kona", da się odczuć, że jest bardziej przemyślany a i sample nie drażnią już tak bardzo, co na tle poprzednich utworów wychodzi "in plus".
Mimo wymienionych przeze mnie wad, w muzyce słychać, że autorowi przyświecał jakiś cel. Z tego co mi wiadomo utwory znajdujące się na "Synowcu wiatru" pochodzą z różnych przedziałów czasowych, tworzą one jednak w pewnym stopniu całość, wpływając na ogólną atmosferę płyty. Proponował bym, aby autor zastanowił się nad możliwością użycia "żywych" instrumentów w przyszłych dokonaniach. Z pewnością muzyka dużo by na tym zyskała. Podsumowując: uważam, że album ten trafi w gusta głównie wielbicieli gatunku, do których ja niestety się nie zaliczam.

Lista utworów:
1. Serce Zmienione W Kamień
2. Odnajdą Was Nasze Cienie
3. Widziadła, Łzy Mokradeł
4. Powtórne Narodziny
5. Uśpione Sś Tamte Dni
6. Święty Na Wzgórzu Ogień
7. Jeździec W Śniegu Kona

www.kostrzewa.of.pl

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 20.11.09 - 16:10

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture