Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Oubliette - Sore Edict (2006)

Oubliette "Sore Edict"
Wydawca: FarFromShowbiz
Numer katalogowy: FFS56, CDR#002
Rok wydania: 2006
Nośnik: MP3, CDr

Miłośnikom noise'u nazwa Oubliette jest z pewnością dobrze znana. Stojący za tym projektem szalony Amerykanin - Seth_oubliette należy do płodnych artystów, o czym świadczy jego obfita dyskografia.

Album "Sore Edict" został nagrany w sypialni Setha, bez użycia narzędzi studyjnych i obróbki komputerowej. Za "instrumenty" posłużyły usta muzyka oraz wszelkiej maści przedmioty znajdujące się w jego domu (by wymienić chociażby ekspres do kawy, grzejnik czy kran). Całość została wsparta m.in. przez sample zaczerpnięte z filmów, gitarę, odgłosy otoczenia (np. fajerwerki). W rezultacie otrzymaliśmy nieco chaotyczny natłok różnego rodzaju dźwięków często dodatkowo jeszcze "przybrudzonych".

"Muzyka" zawarta na "Sore Edict" tylko z pozoru wydawać się może ciężko przyswajalna. Nie występują w niej mocno drażniące piski (lub też jest ich bardzo mało) i inne dźwięki doprowadzające słuchacza do szału. Już po krótkim czasie przyzwyczajamy się do hałasu, oczekując co też ciekawego autor zaserwuje nam za kilka sekund. Wspomniany wcześniej chaos kompozycji sprawia, że nawet po kilku(nastu) przesłuchaniach odkrywamy nowe dźwięki, których wcześniej nasza percepcja nie zdążyła zarejestrować. Album nie męczy również zbyt długim czasem trwania (niecałe 30 minut), śmiało możemy wytrwać do końca bez odczuwania ochoty naciśnięcia "stop" na odtwarzaczu.

"Sore Edict" jest moim zdaniem ciekawym wydawnictwem, wartym zainteresowania. Na jego korzyść świadczy dodatkowo fakt, iż można je pobrać całkowicie za darmo ze strony wydawcy. Jeśli przypadnie Wam do gustu a ponad mp3 przedkładacie słuchanie muzyki z płyt, polecam zakupienie wersji CDr, która wydana została skromnie, jednak całkiem schludnie.

Lista utworów:
1. Oven Kittens
2. Boris Car Off
3. Celina Sucks Terribly
4. Dairy Products
5. Firecracker 400
6. Lithe Cliff
7. Squimish Summer
8. Obsidian Pierced Lips
9. Organizational Blunders
10. Realized Potential Suicide
11. Recycles
12. Rear Life
13. Slut Barbituates

www.archive.org/details/ffs56

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 22.11.09 - 02:47

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture