Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Shadowlights - Pandemonium My Order (2006)

Shadowlights "Pandemonium My Order"
Wydawca: wydanie własne
Rok wydania: 2006
Nośnik: CDr

Shadowlights jest projektem Fredrika Anderssona, znanego Wam być może z projektu Phanatos. Występował on również jako autor muzyki do filmów krótkometrażowych, dokumentalnych, programów telewizyjnych itp.

Twórca Shadowlights określa swą muzykę mianem dark ambientu, w przeciwieństwie jednak do większości przedstawicieli tej sceny nie uświadczymy w niej nagromadzenia wszelkiej maści dziwnych odgłosów, dronów czy field recordings. Kompozycje budowane są głównie za pomocą klawiszowych pasaży i to właśnie one wpływają na atmosferę nagrań, co w końcowym efekcie zbliża Shadowlights do muzyki filmowej. Sam autor z resztą przyznaje, iż jego zamiarem było połączenie tych dwóch muzycznych światów w jedną spójną całość.

Pośród klawiszy pojawiają się w różnym natężeniu inne elementy, takie jak dzwony, delikatniejsze od nich dzwonki, nieco bardziej charakterystycznych dla dark ambientu "buczących" odgłosów i innych "przeszkadzajek", czy też głos autora, bardzo ładnie wkomponowany w muzykę i kojarzący mi się z kimś w rodzaju "narratora".

Cechą, która zdecydowanie podoba mi się w muzyce Shadowlights, jest zróżnicowanie atmosfery i umiejętność odpowiedniego budowania / stopniowania napięcia. Z pewnością umiejętność ta została wyniesiona przez Fredrika właśnie ze wspomnianej pracy przy udźwiękawianiu ruchomych obrazów. Dzięki temu muzyka nie jest monotonna, nie nudzi się po kilku przesłuchaniach i słucha się jej z prawdziwą przyjemnością.

"Pandemonium My Order" jest materiałem bardzo krótkim, będącym swego rodzaju zapowiedzią czy też wizytówką i słuchacz nawet nie zdąży "wgryźć się" w klimat utworów a już musi po raz kolejny wcisnąć "play". Z niecierpliwością czekam więc na pełne wydawnictwo Shadowlights, aby na dłużej móc zatopić się w tworzonych przez niego dźwiękowych krajobrazach.

Tymczasem polecam zapoznać się z "Pandemonium...", gdyż zdecydowanie warto to uczynić.

Lista utworów:
1. Dark Silverrusted Clouds In Souls
2. Absinthe And Rain Water; Dreams And Further
3. Phantoms Of Flesh

www.appliedartofmusic.com/shadowlights/
www.myspace.com/shadowlightsmusic

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 22.11.09 - 21:46

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture