Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: The Sleep Sessions/Cauchy Riemann - The Endless Winter(2008)

The Sleep Sessions/Cauchy Riemann - The Endless Winter
Wydawca: Abelian Groups Records
Numer katalogowy: AG-15
Rok wydania: 2008
Nośnik: MC (limit 50 szt.)

Jako, że należę do osób, które zimna nie tolerują, wizja przedłużającej się zimy jest dla mnie doświadczeniem mocno nieprzyjemnym. Dlatego też, gdy ledwo żywy, z pierwszymi oznakami przeziębienia wróciłem z pracy i w czekającej na mnie paczce znalazłem kasetę o wymownym tytule "Endless Winter" miałem złe przeczucia. Jak łatwo się domyślić włożenie nośnika do odtwarzacza i wciśnięcie play wymagało ode mnie w tej sytuacji sporo samozaparcia.
Już przy kilku pierwszych minutach odsłuchu nie musiałem wyglądać za okno aby ujrzeć ulice pokryte brudną, zanieczyszczoną breją, mocno na wyrost zwaną śniegiem oraz poczuć przenikliwe ukłucia lodowatego wiatru. Zima w tym roku jest brzydka i zniechęcająca. Odradzam przy tym wyjście z przyjaciółmi na sanki, nieustająca zawieja sprawia, że każda chwila nieuwagi grozi złamaniem karku.
Paradoksalnie jednak, wraz z każdą minutą robiło mi się coraz cieplej. Myśl o tym, że w tą mroźną wieczorową porę siedzę w przytulnym pokoju a grzejnik przyjemnie bucha żarem dodawała otuchy. Ponadto 'ciepłe' brzmienie analogowej taśmy, tak różne od lodowatych, ostrych zer i jedynek wprowadza w sentymentalny nastrój. Może to tylko moja wyobraźnia, ale wbrew tytułowi, dla mnie ten materiał brzmi ciepło i dzięki temu pozwala przetrwać dwudziestominutową śnieżycę przeciskającą się przez szczeliny w głośnikach.

Pewną wadą wydawnictwa jest nienajlepsza jakość taśmy (miałem możliwość porównania utworu The Sleep Sessions przed i po zgraniu na taśmę) przez co materiał jest dość mocno przytłumiony. Jednak z drugiej strony ma to jakiś swój urok i być może właśnie tu należy upatrywać 'ciepła', o którym wspomniałem wyżej.

Ze względu na format w jakim został wydany oraz limit 50 egzemplarzy, materiał ten trafi prawdopodobnie tylko do wybranej garstki szczęśliwców. Ale też z założenia kierowany jest on raczej do maniaków gatunku niż do przypadkowego słuchacza. Jeśli miły jest Wam brudny, analogowy hałas a przy tym nie wyrzuciliście jeszcze wysłużonego magnetofonu, nie czekajcie z zakupem aż zrobi się cieplej gdyż wtedy może być już za późno.

Lista utworów:
A) The Sleep Sessions - Excess
B) Cauchy Riemann - Black Boots

www.myspace.com/cauchyriemann

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 24.11.09 - 15:22

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture