Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: The Sleep Sessions - Heatwaves & Snowdrifts (2007)

The Sleep Sessions - Heatwaves & Snowdrifts
Wydawca: Industrial Culture
Numer katalogowy: ICR008
Rok wydania: 2007
Nośnik: 3''CDr

Jest to pierwsza recenzja materiału pochodzącego ze stajni Industrial Culture, jaka ukazuje się na łamach Kaos ex Machina, tak więc na początek krótka informacja. Industrial Culture to wytwórnia powstała na polu zasianym przez Kulturę Industrialną - label działający kilka lat temu w naszym kraju. Oba wydawnictwa poza "zangielszczoną" nazwą łączy obecnie jedynie więź personalna oraz chęć promowania muzyki hałaśliwej, agresywnej oraz takiej, jakiej z pewnością Wasi sąsiedzi nie są w stanie zaakceptować.

"Heatwaves & Snowdrifts" to pierwsze oficjalne wydawnictwo The Sleep Sessions - polskiego projektu poruszającego się w znienawidzonej przez jednych a ubóstwianej przez innych stylistyce harsh noise. Pierwotnie materiał ten ukazać miał się nakładem Barfing Dagger Records jednak z powodu pewnych problemów przejęła go właśnie Industrial Culture.

The Sleep Sessions działa na scenie "antymuzycznej" już od 1999 roku, wcześniej występując pod wieloma innymi nazwami i czerpiąc inspirację z wielu różnorodnych kierunków i eksperymentów dźwiękowych. Jakiś czas temu Dawid Kowalski stojący za tym projektem zadomowił się na dobre właśnie w szufladce z napisem "hałas".

"Heatwaves & Snowdrifts" zawiera dwa utwory o łącznym czasie ok. siedemnastu minut. Wierzcie mi, że ten kwadrans wystarczy na doprowadzenie rodziny do konwulsji. Ściany białego szumu, piski, sprzężenia - czyli wszystko to co dla uszu przeciętnego zjadacza chleba jest niemiłe. Mając w przeszłości możliwość zapoznać się z częścią twórczości Dawida zauważam pewną zmianę jaka odbywa się w kreowanych przez niego hałasach. Opisywany tu materiał jest bardziej przemyślany i kontrolowany, mniej w nim chaosu i agresji charakterystycznych dla wcześniejszych nagrań. Większość interesujących zjawisk dźwiękowych ma miejsce w tle, pod ścianą szumu. Mimo krótkiego czasu trwania, mini album ten wymaga uwagi i skupienia aby wyodrębnić wszystkie smaczki i walory zawartej na nim antymuzyki. Zwolennicy gatunku mogą brać "Heatwaves & Snowdrifts" w ciemno.

Lista utworów:
1. Heatwaves
2. Snowdrifts

www.myspace.com/sleepsessions

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 24.11.09 - 15:30

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture