Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9651
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Vestigial - Aeon (2007)

Vestigial "Aeon"
Wydawca: New Sun Recordings
Rok wydania: 2007
Numer katalogowy: 01
Nośnik: 3''CDr (limit 99 szt)

Nie pamiętam kiedy po raz ostatni dane mi było słyszeć debiutancki materiał utrzymany w stylistyce dark ambientowej, do którego od strony dźwiękowej nie miałbym żadnych większych zastrzeżeń. Tę niefortunną passę przerwał pochodzący z Włoch projekt Vestigial swym mini albumem "Aeon". Wydany on został własnym sumptem (jako New Sun Recordings) a nakład wynosi 99 egzemplarzy (tak więc jeśli ktoś rozważa zakup nie powinien zbyt długo się zastanawiać).

Na zawartość "Aeon" składają się cztery utwory, przesiąknięte mroczną i duszną atmosferą. W odróżnieniu jednak od twórczości wielu początkujących projektów dark ambientowych, nie składają się one jedynie z bezładnego zlepku zapętlonych dronów, szmerów i niskich częstotliwości, są przemyślane i da się odczuć, iż autor przyłożył się do procesu aranżacji, mając konkretną wizję jak ten materiał powinien brzmieć. To samo można powiedzieć o produkcji albumu, całość brzmi profesjonalnie i czysto. Jedynym elementem jaki bym zmienił jest zbyt zniekształcony głos w "Last Extinction Prayer", moim zdaniem gdyby uczynić go bardziej "czytelnym" utwór dużo by na tym zyskał. Poza tym drobiazgiem nie potrafię znaleźć nic do czego mógłbym mieć jakieś obiekcje.

Demo jest stosunkowo krótkie, trwa nieco ponad 23 minuty i słucha się go bez znużenia oraz z przyjemnością. Ciekaw jestem jak Vestigial zaprezentował by się na pełnowymiarowym wydawnictwie i czy wyszedł by z tej konfrontacji równie pomyślnie. Mam nadzieję, że wkrótce dane mi (nam) będzie się o tym przekonać, czego sobie (i Wam) życzę.

Lista utworów:
1. Last Extinction Prayer (7:28)
2. The Grey Constellation (6:22)
3. Dagda Rising (5:26)
4. Celebrating The New Sun (3:56)

www.vestigialaeon.org
www.myspace.com/sunthatneversets

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 25.11.09 - 14:57

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture