Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Zortan (Kaos Ex Machina) :: Voyvoda - The Confederacy (2007)

Voyvoda "The Confederacy"
Wydawca: Dzverche
Rok wydania: 2007
Nośnik: CD

Bułgarski projekt Voyvoda na swym debiutanckim albumie "The Confederacy" prezentuje nam muzykę, będącą wypadkową różnych styli i wpływów. Charakterystyczną cechą tego projektu jest łączenie elementów "starych" z "nowymi". Starymi w tym wypadku będą fragmenty dawnych pieśni i piosenek (głównie w języku rosyjskim) czy też fragmenty nagrań z archiwalnych programów telewizyjnych lub radiowych (co do tego nie mam pewności) i filmów. Do nowych zaś należy zaliczyć syntetyczne bity rodem z wczesnego electro czy breakbeat'u oraz syntezatory, które w połączeniu z rytmem nadają muzyce bardziej współczesnego, mechaniczno - transowego charakteru, kłaniając się nieco w stronę muzyki elektronicznej lat 80/90. W efekcie otrzymujemy bardzo interesującą kombinację, gdzie obok siebie koegzystują (by wymienić choć kilka przykładów): nostalgiczny kobiecy śpiew, chórki, odrobina inspiracji bałkańskim folkiem i przede wszystkim elektronika.

Po przesłuchaniu całego materiału możemy odnieść wrażenie iż jest on odrobinę niespójny. Wyczuwamy, że autorowi przyświecał pewien cel, określony zamysł, jednak zabrakło niejako ostatniego szlifu. Słychać, iż jest to jego debiutanckie wydawnictwo oraz, że wciąż jest na etapie poszukiwań własnego, indywidualnego stylu i brzmienia. Nie zmienia to faktu iż "The Confederacy" słucha się z przyjemnością i po pewnym czasie owo zróżnicowanie zupełnie nie przeszkadza. Na plus zaliczyć należy pomysłowość i nieszablonowość, co samo w sobie niech będzie zachętą do zapoznania się z dźwiękami tego projektu. Mam nadzieję, że Voyvoda wkrótce czymś nas jeszcze zaskoczy.

Lista utworów:
1. Balkan Whispers
2. Time of Parting (T.B.E.)
3. The Confederacy
4. 10:25
5. Papaschair
6. The Garden of Beinsa
7. Velvet or Silver
8. H.M.P.B
9. 1923
10. Aebrean

www.myspace.com/voyvoda

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 25.11.09 - 15:05

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture