Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Beastcraft :: 3EEM - Essence Of 3EEM (2004)

3EEM "Essence Of 3EEM"
Wydawca: SmallVoices
Numer katalogowy: SVR 04013
Rok wydania: 2004
Nośnik: CD

Nawet nie wiem jak trafnie zaklasyfikować 3EEM. Również inni, którzy zmagali się z recenzowaniem tej płyty, podawali dosyć dużą liczbę nazwisk artystów czy nazw zespołów (często dosyć odległych od siebie stylistycznie). Na pewno najwięcej na tej płycie jazzu wymieszanego z elektroniką, z delikatnymi dodatkami trip-hopu. Elektronika nadaje płycie futurystycznego posmaku, nowoczesności.
Osnową płyty są “pojedynki” saksofonu (tenorowego) z gitarą elektryczną obficie pozanurzane w różnych elektronicznych pasażach. Połowa płyty pełna jest chaotycznych, trochę arytmicznych i zdysonansowanych brzmień; drugą zaś wypełniają zharmonizowane melodie i energiczne tempa, ale bez żadnego wpadania w klubowe, taneczne rytmy - jak w przypadku Asaf 288 wydanego przez tę samą wytwórnię.
Taka instrumentalna muzyka jest niewdzięcznym materiałem do recenzowania, więc dorzucić mogę tylko, że całość trochę przypomina Future Sound of London z utworu “In a State of Permanent Abyss” z płyty “Dead Cities”, gdzie też raczono brzmieniami saksofonu, a w innych miejscach słychać subtelne konotacje z Massive Attack.

Nie wspomniałem jeszcze, że początkowo byłem w małym szoku – ta płyta to debiut, a panowie grają z taką wprawą, jakby bawili się muzyką co najmniej kilka lat. Nie mogło być więc mowy o tym, że to debiutanci i faktycznie tak jest - zespół tworzą ludzie z doświadczeniem zebranym wcześniej w innych projektach.

W 2005 roku ukazał się na siedmiocalówce split z Judah, a na 2007 rok zapowiedziana jest kolejna płyta. Na pewno warto mieć oko na ten zespół, bo radzą sobie kapitalnie.

Lista utworów:
1. Reverse [6:47]
2. Dilate Me [6:44]
3. In the Beginning It Was Accordion [8:13]
4. Kinfu [7:17]
5. Jewel Case [6:23]
6. 24 Apes [23:46]

www.3eem.it

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 25.11.09 - 15:44

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture