Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

D&S :: A Murder Of Angels - In The Air (2002)

A Murder Of Angels “In The Air”
Wydawca: Middle Pillar Presents
Numer katalogowy: MPP988
Rok wydania: 2002
Nośnik: CD

Pragnąc uspokoić umysł i ulotnić codzienne myśli, postanowiłem oddać się muzyce stworzonej przez duet ukrywający się pod interesującą nazwą A Murder of Angels. Brain Dall i Derek Rush, bo o muzyce tych panów właśnie mowa stworzyli bardzo oryginalny styl nazywając go „damnbient”.

Krążek „In The Air” zaczyna się w bardzo hipnotyczny, a zarazem mroczny sposób. Odgłosy szeptów i wzdychań z głosem pytającym „who is there?” Potem przenosimy się w świat niskotonowych dźwięków, tworzących mroczną atmosferę, jakby była tłem dla rozgrywającej się scenerii dźwięków ulokowanych bliżej. Te bliższe dźwięki to kilka gatunków muzycznych pomieszanych i przeplatających się między sobą. W tle pianina słychać wyłaniające się dźwięki dzwonków i klawiszy. Gdzie indziej zaś, atakuje nas spokojna i upajająca modern-klasyczna sceneria, przeplatana wiolonczelą i fletem z bardzo mrocznym basowym tłem, oraz dźwiękami przypominającymi wiatr z przechodzącym prądem przez elektroniczne kable. Wiele dźwięków tworzy utwory będąc zapętlone od tyłu i jakby cofając się dają początek innym. W spokojną i ładną muzykę nagle nie wiadomo skąd wdzierają się dźwięki mniej spokojne, które wprowadzają strach do scenerii. Wszystko to dzieje się w ciągle słyszalnym tle, zmieniając tylko lekko swoje ubarwienie z długo zapętlonych cichych melodii basowych do odgłosów jakby głębin morskich, oraz unoszących się w górę bąbelków wodnych. Dźwięki to unoszą się, to opadają, wszystko to prowadzi do efektu, jakby kilka odrębnych utworów stało w tle i tylko ujawniają się co jakiś czas na zmianę. To, co minutę wcześniej słyszeliśmy jako główny wątek, teraz jest gdzieś w tle a jego miejsce zastępuje następna melodia. Wszystko to tworzy wielką jedność złożoną z wielu części, stworzone w tak umiejętny sposób, jakby każdy dźwięk miał swoją idealnie dopasowaną rolę.

„In The Air” to potężna dawka hipnotyzującej, wciągającej a zarazem ciemnej muzyki, łączącej w sobie kilka gatunków, od dark ambientu poprzez elektronikę do neoklasyki. A Murder of Angles na godzinnym materiale zawarli wielki ogrom w postaci wspaniale stworzonej muzyki. Muzyka ta jest doskonałym produktem dla słuchacza szukającego nowych doznań.

„In The Air” to materiał najwyższej klasy, do którego można uciekać wiele razy.

Lista utworów:
1. Crossing The Threshold
2. Submerged Beginning
3. Momentary Vision
4. Decaying Among The Hopeful
5. Nothing Is Written In Stone
6. Tomorrow In A Heartbeat
7. Excavation Of The Words
8. A Trail Of Gossamer
9. To Find The Lost Peace

www.chthonicstreams.com/murder.html

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 27.11.09 - 14:29

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture