Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

papiesz :: Sieben - Sex and Wildflowers (2003)

Sieben "Sex and Wildflowers"
Wydawca: Trisol
Numer katalogowy: TRI 188
Rok wydania: 2003
Nośnik: CD

„Sex and Wildflowers” to czwarta płyta Sieben – projektu założonego przez Matta Howdena, multiintrumentalisty (przede wszystkim jednak skrzypka) znanego ze współpracy z wieloma zespołami, między innymi Sol Invictus, Spiritual Front, Hawthorn czy While Angels Watch. Z wyjątkiem pierwszego albumu Howden muzykę tworzył sam, używając w czasie nagrań bębnów, basu, mandoliny i skrzypiec. Na „Sex and Wildflowers” można usłyszeć tylko ostatnie.

Wydawać by się mogło, że takie ograniczenie instrumentarium zuboży nieco muzykę. Nic bardziej mylnego! To, czego dokonuje przy użyciu skrzypiec Matt Howden nazwać można majstersztykiem. Struktura utworów to stopniowo nakładane na siebie zapętlone frazy dźwięków. Taka twórczość kojarzy mi się z ideą „poematu rozkwitającego” proponowanego swego czasu przez Awangardę Krakowską: z początku Howden gra fazę wstępną, na której zbudowany będzie utwór, zapętla ją i nakłada kolejne, które utwór doprecyzowują i wzbogacają o nowe szczegóły. Na końcu pojawia się wokal Matta (swoją drogą obdarzony jest on niebanalnym głosem świetnie komponującym się z muzyką). Taki sposób budowania utworów sprawia wrażenie, jakby Howdenowi towarzyszyło przynajmniej kilku muzyków. Zwłaszcza, że sam skrzypek bawi się swym instrumentem, używa przesterów, różnych efektów, imituje bębny uderzając w pudło rezonansowe, szarpie i muska struny palcami a wszystko to daje niesamowity efekt. Gdzieniegdzie występują też wsamplowane odgłosy przyrody (np. ptasi śpiew w „Virgin in the Green”). W zasadzie z początku ciężko uwierzyć, że wszystko to jest jego solową pracą, a już tym bardziej trudno wyobrazić sobie wykonanie tych utworów na żywo. Jednak koncert Sieben, który miałem okazję zobaczyć rozwiał te wątpliwości.

Tytuły utworów zaczerpnięte są z nazw botanicznych, a więc tytułowych „dzikich kwiatów”. Wedle Howdena przywoływać one mają przeróżne skojarzenia: ich magiczne i lecznicze właściwości, zabawne kształty o seksualnych konotacjach, nasz związek z naturą i naszą miłość dla niej. I o tym też traktuje ta płyta. O cyklach przyrody, budzącej się wiośnie, magii natury, a także o miłości. Matt Howden uważa „Sex and Wildflowers” za swoją najlepszą płytę i nie pozostaje mi nic innego jak się z nim zgodzić. Piękny i wciągający album.

Lista utworów:
1. Spring Snowdrop (4:48)
2. Love's Trumpet (4:46)
3. Forget Me Not (2:06)
4. Virgin In The Green (5:11)
5. John In The Pulpit (4:42)
6. Knudlustysummer (2:51)
7. Deadly Nightshade (4:46)
8. Bleeding Heart (3:57)
9. Winter Snowdrop (4:05)
10. Love's Promise (6:38)
11. Love's Other Trumpet (1:04)
12. Loki's Lust And Punishment (4:15)
13. Deathlust (4:15)

www.matthowden.com
www.myspace.com/matthowden7

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 11.12.09 - 14:45

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture