Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9649
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

D&S :: The Conet Project -Recordings Of Shortwave Numbers... (1997)

The Conet Project "Recordings Of Shortwave Numbers Stations”
Wydawca: Irdial Discs
Numer katalogowy: 59 ird tcp 1
Rok wydania: 1997
Nośnik: 4 x CD

Gdy po raz pierwszy usłyszałem materiał znajdujący się pod nazwą „The Conet Project” byłem w szoku. Po przeczytaniu opisu okazało się iż, są to „dźwięki” nagrane ze stacji radiowych nadawanych na krótkich falach.
Relacje internetowe piszą, iż to zimnowojenne szyfry cyfrowe, określające się przez eter. Pytanie więc, dlaczego są wciąż nadawane?

Materiał wydany przez label Irdial, to wymawiane cyfry, momentami poprzedzające melodiami kulturowymi w zależności od kraju, który je nadaje. Na płytach tych usłyszymy wszystkie praktycznie języki świata, mające chodź minimalny wpływ na bieg światowych wydarzeń w okresie zimnej wojny.
8,9,9,6,4,8,9,4,5,3,7,6,8... – Słyszę cyfry... W tle biały szum, bądź też dziwne głosy z jakiegoś niby radia informacyjnego. W między czasie, jakby sygnały nadawane alfabetem morsa. Tego wszystkiego jest wiele, ale do czego służy? Kto nadaje na tych falach i po co? Melodyjnie brzmi to jak noise w połączeniu z wymawianymi cyframi plus utworami, kojarzącymi się z przodowymi hymnami totalitarnych systemów.
Analizując to, co dociera do naszych uszu w trakcie słuchania, wdziera się pytanie, czy aby zimna wojna przestała grać swoją rolę historyczną? Pomijając to pytanie, a wchodząc w sferę zmysłową, doznaje się odczucia lęku, strachu, niezdecydowania, bądź dla poniektórych BRAKU ZASKOCZENIA.

Wydawnictwo IRDIAL, oczywiście zasługuje na najwyższą ocenę, gdyż to wszystko daje niesamowite wrażenie, a i dźwiękowo to wszystko ma wspaniały urok. Pojmując inną stroną słysząc to wszystko, odczuwa się nieodparte wrażenie, iż nie wszystko jest tak poukładane jak się wydaje. The Conet Project, to dowód na to, że wydawać można wszystko i to z fenomenalną muzyką, jak również dowód na to, że obecnie pojmowana rzeczywistość, będzie w przyszłości wymawiana inaczej...

www.irdial.com/conet.htm

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 12.12.09 - 21:21

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture