Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Thamus :: RedZone - Strange Noise (2007)

RedZone "Strange Noise"
Wydawca: Kaos ex Machina
Numer katalogowy: KEMn45
Rok wydania: 2007
Nośnik: Mp3

Breakcore, noise, industrial, elektronika, (dark) ambient… album RedZone "Strange Noise" ma całkiem sporo do zaoferowania. Pierwszy utwór - “Brutal Morning”, stanowi około minutowe intro wprowadzające w dziwne lecz fajne połączenie elementów noise i breakcore. "3D Reactor" jest pierwszym ambientowym kawałkiem. Pomimo, że występują tu mroczniejsze elementy jest to odprężające i zaoferuje Twemu umysłowi i organom słuchowym nieco alternatywy przed kolejnym utworem. “Digital Crap” jest mylącym tytułem, kawałek przypomina mi ścieżkę dźwiękową The Dust Brother do mojego ulubionego filmu “Fight Club”. Ciężko mi opisać elementy kolejnego utworu - “Strange Kitchen”, ponieważ oferuje on ponownie całkiem spore spektrum gatunkowe, jednak sądzę, że wszyscy, którzy lubią dobry noise / industrial / elektronikę podobnie jak ja polubią ten kawałek. Nadchodzi “Battlefield” i muszę powiedzieć, jako że lubię dobry martial / dark ambient (taa, zaczyna się moja nerwica spowodowana definiowaniem wszystkiego) byłem bardzo usatysfakcjonowany tym utworem. Zaoferuje on Twoim zaskoczonym uszom trochę surowych wojennych bębnów kontrastujących z dziwną melodią, która mogłaby pochodzić z dziecięcej pozytywki. Utwór ten brzmi absolutnie świetnie. Jest inny od reszty lecz z powodu swego charakteru dobrze wzbogaca pozostałe utwory. “Loosing Head” to kolejny całkiem fajny breakcore i poprzedza jeden z moich ulubionych kawałków - “Memory Visions”. To bardzo mroczny ambient, który wydaje się podnosić powoli i groźnie aby następnie zaniknąć pozostawiając Cię w strachu, który wywołał. To nieco krótki ale bardzo fajny utwór, wydaje się posiadać te same tony co pozytywka tak więc posiada niepokojące zabarwienie. "Gear Alive” wydaje się jednolicie prowadzić dark ambientowy temat jednak następnie przekształca się w breakcore / noise, poprzedzając outro ambientowy kawałek zwiastuje, że album niestety dobiega końca.

Ponieważ album nosi nazwę "Strange Noise" spodziewałem się czystego noise'u, jednak się myliłem. Zawarto w nim mieszaninę wielu różnych gatunków. W rezultacie powstał album, który pokochacie, a jeśli nie to ten świetny materiał mógłby posłużyć jako właściwe drzwi do innych, być może nowych muzycznych gatunków. Zdecydowanie warto spróbować i mogę zapewnić, że nie będzie czego żałować!

Lista utworów:
1. Intro
2. Brutal Morning
3. 3D Reactor
4. Digital Crap
5. Crazy Kitchen
6. Battlefield
7. Loosing Head
8. Memory Visions
9. Gear Alive
10. Outro

www.myspace.com/redzonemedium
www.kaos-ex-machina.pl

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

Komentarzy: 0 15.12.09 - 15:16

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture